Mieszkaniowy trend: Wędrówki z przedmieść do centrów miast

- Jako aktywny gracz na rynku mieszkań dla zamożnych klientów, obserwujemy dość nowe – pozytywne z naszej perspektywy – zjawisko: chęć powrotu z przedmieść do centrów miast – mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Investment.

Autor: HouseMarket.pl 22 grudnia 2016 14:17

Rok 2016 Moderna Investment zaliczy do bardzo udanych. Firma oddała do użytku trzy inwestycje: najważniejszą dla spółki w tym roku – Baltiq Plazę przy kultowej ul. Świętojańskiej w Gdyni oraz kamienice: Victoria Residence w Sopocie i Nautikka w Gdyni.

- Sukcesem jest nie tylko zakończenie tych inwestycji, ale także bardzo dobry wynik sprzedaży lokali. W 2016 r. rozpoczęliśmy kolejne przedsięwzięcia, w tym m.in. Front Park - osiedle pięknie położone nad Opływem Motławy na Dolnym Mieście w Gdańsku oraz naszą pierwszą warszawską inwestycję - kameralną kamienicę Złota-Chmielna zlokalizowaną w samym sercu stolicy – wylicza prezes Adam Małaczek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sprzedażowy strzał w dziesiątkę

W Oliwie w styczniu zawiśnie wiecha, dla zainteresowanych Front Parkiem Moderna uruchomiła nowe biuro sprzedaży przy ul. Szafarnia 6, a warszawska Złota-Chmielna okazała się szybko strzałem w dziesiątkę – w ciągu niecałych dwóch miesięcy od uruchomienia sprzedaży nabywców znalazło 50 proc. mieszkań.

- Stale nie tylko obserwujemy, ale i wykorzystujemy trendy dominujące na rynku deweloperskim, pozostając przy tym wiernymi naszej strategii stawiania na budowę wysokiej klasy nieruchomości dla najbardziej wymagających klientów. Jednym z ciekawszych z naszej perspektywy zjawisk jest rozwój rynku mieszkań na wynajem, traktowanych jako zyskowna alternatywa inwestycyjna – tłumaczy prezes Moderny.

Z branżowych analiz wynika, że w czerwcu 2016 r. zanotowano rekordową przeciętną oczekiwaną rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem. W zestawieniu miast o największym potencjale zysku znalazły się m.in. Gdańsk i Warszawa, przy czym w Gdańsku prognozowany zysk to nawet 5,5 proc. netto rocznie.

- Wzmożone zainteresowanie zakupem mieszkań w celach inwestycyjnych obserwujemy też wśród naszych klientów. Tak było w przypadku sopockiej Victoria Residence i Baltiq Plazy. Tak jest też obecnie we Front Parku w Gdańsku i warszawskiej inwestycji Złota-Chmielna. Wiele wskazuje na to, że ten trend utrzyma się również w 2017 roku – twierdzi Adam Małaczek.

Moderna rozwija dodatkowe usługi dla klientów

Mając to na uwadze Moderna rozwija dodatkowe usługi dla swoich klientów. Wspiera ich na dwa sposoby. Dzięki wyspecjalizowanej usłudze Moderna Concierge przygotowuje indywidualne analizy finansowe dotyczące maksymalizacji dochodu z nieruchomości oraz stopy zwrotu z inwestycji, które pomagają podjąć dobrą z punktu widzenia klienta decyzję. Oferuje też kompleksową usługę zarządzania najmem.

- Jako aktywny gracz na rynku mieszkań dla zamożnych klientów, obserwujemy też dość nowe – pozytywne z naszej perspektywy – zjawisko: chęć powrotu z przedmieść do centrów miast. Długie godziny spędzone na dojazdach, oddalenie od centrum wydarzeń kulturalno-społecznych, sprawiają, że wygodny apartament w atrakcyjnej śródmiejskiej lokalizacji staje się dla wielu bardziej kuszący niż dom pod miastem. Na tę potrzebę opowiadamy właśnie gdańskim Front Parkiem – wyjaśnia prezes Małaczek.

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, od stycznia do listopada 2016 roku w Polsce oddano do użytkowania 143 316 mieszkań. To bardzo duży, bo aż 10-procentowy wzrost tej liczby w porównaniu z analogicznym okresem 2015 roku. Takie dane mogą napawać deweloperów optymizmem.

- Wiele wskazuje też na to, że wzrost zainteresowania mieszkaniami o wysokim standardzie i w prestiżowych lokalizacjach utrzyma się i zjawiska, których obawia się część deweloperów, takie jak uruchomienie programu Mieszkanie Plus, nie będą miały na nie wpływu – podsumowuje prezes Moderny Investment Adam Małaczek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych