Moderator Inwestycje stawia na kamienice i domy dla rodzin z dziećmi

- Kamienice trzeba czuć i chcieć w nich mieszkać. Kuszą prestiżowymi lokalizacjami, nazwiskami słynnych lokatorów, duchem Belle Époque i możliwością nietypowych aranżacji. Ale to nie są mieszkania dla każdego – uważa Adam Gudell, prezes firmy Moderator Inwestycje.

Autor: HouseMarket.pl/Grażyna Kuryłło 24 listopada 2016 07:40

Co sprawia większą przyjemność deweloperowi: rewitalizacja kamienic, choć zapewne bardziej problematyczna, czy budowanie nowych obiektów?

- Adam Gudell, prezes bydgoskiej firmy Moderator Inwestycje: Moderator Inwestycje rewitalizuje kamienice od lat. Do tej pory, głównie z udziałem wspólnot mieszkaniowych, wyremontowaliśmy już blisko 50 pochodzących z przełomu XIX i XX wieku, budynków. Czasami udaje się - jak w przypadku ulicy Gimnazjalnej - zrewitalizować prawie całą ulicę. Wtedy powstaje nowa jakość, nie tylko przestrzeni miejskiej, ale także relacji społecznych. Zależy nam na Bydgoszczy, bo jesteśmy lokalnymi patriotami, więc to naturalne, że staramy się dbać o nasze miasto tak jak umiemy najlepiej - odnawiając i budując.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na rynku nieruchomości Moderator Inwestycje działa od 2001 r., ale spółka jest kontynuacją mojej działalności gospodarczej, którą rozpocząłem w 1990 r. Z tej perspektywy mogę powiedzieć, że budowanie nowych domów jest prostsze: dbamy o ciekawy projekt, dobrą lokalizację i rzetelne wykonawstwo. Tak, aby spełnić wszystkie oczekiwania klientów.

 Na jakiej zasadzie rewitalizujecie kamienice. Dobudowujecie na przykład piętra?

 - Nie. Nasze kamienice w większości były budowane pod koniec XIX lub na początku XX wieku, więc remontowane są zawsze pod nadzorem konserwatorskim. To oznacza, że podczas remontu musimy wykazać się wyjątkową starannością i zadbać o zachowanie historycznego charakteru budynku. Jednocześnie staramy się dostosować obiekty do współczesnych wymagań: instalujemy windę, wymieniamy wszystkie instalacje. Nie jest to ani proste ani tanie, dlatego ważna jest współpraca ze wspólnotami mieszkaniowymi. Moderator Inwestycje inicjuje modernizację, remontuje mieszkania. Rewitalizacją części wspólnej zajmuje się – w pełnej koordynacji z nami – wspólnota mieszkaniowa.

Na jakim etapie są wasze rewitalizacje? Jak przebiega sprzedaż mieszkań?

- Kamienice to na rynku nieruchomości wyjątkowy produkt. Trzeba je czuć i chcieć w nich mieszkać. Kuszą prestiżowymi lokalizacjami, historycznymi nazwiskami poprzednich lokatorów, duchem Belle Époque i możliwością nietypowych aranżacji, ale to nie są mieszkania dla każdego. Nasze inwestycje w Bydgoszczy najczęściej znajdują nabywców już na etapie przedsprzedaży. Elegancka, eklektyczna kamienica przy Zamoyskiego 4 swoich nowych właścicieli ma już w komplecie, ale część mieszkań w zaprojektowanej przez Józefa Święcickiego kamienicy przy Cieszkowskiego jeszcze jest dostępna. W Villi Kwiatowej został tylko jeden przepiękny apartament z unikatowym w kształcie pokojem diamentowym. Nasi klienci są cierpliwi, na swoje wymarzone mieszkanie w kamienicy potrafią poczekać.

Apartamenty w kamienicach to w wielu miastach dobra inwestycja pod wynajem. W Bydgoszczy też?

- Tak, to ogólnopolski trend, podobnie jak moda na kamienice, których jest przecież skończona liczba. Bydgoska secesja ma swoich wielbicieli, zarówno wśród mieszkańców jak i gości. Mamy w Moderatorze klientów z Krakowa, Warszawy, Berlina, Oslo, Londynu oraz Sztokholmu.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych