Moderna Investment podbija Warszawę. Sprzedaż Złotej-Chmielnej idzie jak burza

Liczymy na to, że inwestycja na Złotej-Chmielnej będzie stanowiła mocne otwarcie naszej obecności w Warszawie. W pierwszym tygodniu sprzedaży nabywców znalazło 30 proc. apartamentów - tłumaczy Adam Małaczek, prezes Moderna Investment.

Autor: HouseMarket.pl/Grażyna Kuryłło 03 listopada 2016 10:15

Jesteście firmą budującą głównie w Trójmieście. Skąd pomysł na Warszawę?

Adam Małaczek, prezes Moderna Investment: Warszawa i Trójmiasto to dwa silnie przenikające się rynki. Od lat uważnie obserwujemy ich rozwój. Obydwa cechuje duża dynamika. Widzimy rosnące zapotrzebowanie na lokale z wyższej półki. Warszawscy klienci, którzy zainwestowali w nasze apartamenty w Trójmieście, i ci trójmiejscy, często pytali nas, kiedy zaoferujemy mieszkania w Warszawie. Dlatego gdy nadarzyła się interesująca biznesowo okazja, by kupić nieruchomość w świetnej lokalizacji, nie zastanawialiśmy się długo. Liczymy na to, że inwestycja na Złotej-Chmielnej będzie stanowiła mocne otwarcie naszej obecności w Warszawie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budowa Złotej-Chmielnej już się rozpoczęła. Ile potrwa?

- Trochę ponad półtora roku. Powstanie kameralna ośmiopiętrowa kamienica, z 54 mieszkaniami, o metrażach od 32 mkw. do 84 mkw. Zakładamy, że właściciele odbiorą klucze w maju 2018 r.

Czy planujecie większą ekspansję w Warszawie?

- Oczywiście, chcielibyśmy na długo wpisać się w warszawski rynek. Ponieważ nasze inwestycje kierowane są do wymagającego i zamożnego klienta, interesują nas atrakcyjne z jego punktu widzenia lokalizacje, na przykład: Śródmieście, bliska Wola, Powiśle, ale także niektóre części Mokotowa czy Pragi.

Trójmiasto jest wdzięczną lokalizacją, bo wiadomo – morze, co oznacza dobrą lokatę kapitału, czyli mieszkania na wynajem. Czy w Warszawie to też się sprawdzi?

- Warszawa jest równie wdzięczną lokalizacją, choć z nieco innych powodów niż Trójmiasto. To duży, dynamiczny i wciąż jeszcze nienasycony rynek. Stale jest tu zapotrzebowanie i na mieszkania, i na apartamenty dla tych, którzy z Warszawą wiążą swoje życie, jak też dla tych, którzy w nieruchomościach upatrują źródło dodatkowego dochodu. W jednym i drugim przypadku ważna jest najwyższa jakość – projektu i wykonania oraz atrakcyjna lokalizacja.

Nasza inwestycja spełnia obydwa warunki. Moderna znana jest już, choćby dzięki gdyńskim inwestycjom: Baltiq Plaza czy Lighthouse, z dbałości o detal. I to nie tylko w Trójmieście, ponieważ wielu naszych klientów pochodzi z Warszawy. Jeśli zaś chodzi o atrakcyjność lokalizacji, to usytuowanie kameralnej kamienicy w samym centrum miasta, ale w głębi ulicy, gdzie od codziennego zgiełku odgradzają ją istniejące już budynki, wydaje się idealną propozycją. Nie mam więc obaw o Złotą-Chmielną. W pierwszym tygodniu sprzedaży nabywców znalazło 30 proc. lokali.

Na jakiego klienta liczycie w przypadku Złotej-Chmielnej. Czy spodziewacie się, że to będą mieszkania na wynajem?

- Sądząc po dotychczasowym zainteresowaniu klientów, można spodziewać się, że duża część lokali będzie kupiona na wynajem. Specjalnie dla takich klientów stworzyliśmy dodatkową usługę Moderna Concierge, dzięki której zainteresowanych inwestowaniem w nasze nieruchomości wspieramy dwojako.

Przygotowujemy indywidualne analizy finansowe dotyczące maksymalizacji dochodu z nieruchomości oraz stopy zwrotu z inwestycji, które pomagają podjąć dobrą z punktu widzenia klienta decyzję. Oferujemy też kompleksową usługę zarządzania najmem – odciążamy właściciela od codziennych spraw związanych z utrzymaniem i administracją lokalu, dzięki czemu zyskuje nie tylko dochód, ale także spokój i oszczędza czas.

Czy Moderna Investment interesuje się tylko Warszawą?

- Jesteśmy firmą mocno osadzoną w Trójmieście, więc nadal będziemy realizować tu nasze inwestycje. W Śródmieściu Gdańska rozpoczynamy właśnie budowę pięknie położonego nad Opływem Motławy, eleganckiego osiedla składającego się z siedmiu czteropiętrowych budynków. Mamy bardzo ambitne plany dotyczące i Gdańska, i Gdyni, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych