Mostostal Warszawa chwali się wynikami

Pomimo spadku produkcji budowlano-montażowej, zrealizowanej w pierwszym kwartale br., grupa Mostostal Warszawa zakończyła pierwszy kwartał 2017 r. zyskiem netto w kwocie 14 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 15 maja 2017 15:19

Na dzień 31 marca 2017 roku grupa posiadała 107 mln zł środków pieniężnych i ich ekwiwalentów,a zadłużenie finansowe, uwzględniając leasing, kredyty bankowe oraz dług korporacyjny względem Acciona Construcción, wyniosło 207 mln zł.

- Posiadamy bardzo korzystny profil zadłużenia finansowego, gdyż tylko 15 mln zł z 207 mln zł to kredyty bankowe i leasing (17 mln zł według stanu na dzień 31.12.2016 r.). Zredukowaliśmy o 1 mln euro nasze zadłużenie w stosunku do Acciony Construcción z tytułu udzielonych pożyczek, które na koniec kwartału wyniosło 192 mln zł. Terminy spłaty pożyczek zostały wydłużone, co pozwala nam na efektywne wykorzystanie tego dodatkowego źródła finansowania na dalszy rozwój Mostostalu Warszawa – mówi prezes zarządu Mostostal Warszawa Andrzej Goławski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na koniecpierwszego kwartału 2017 roku kapitał własny netto grupy Mostostal Warszawa wyniósł 252 mln zł, natomiast zatrudnienie osiągnęło poziom 1.515 pracowników i w porównaniu do stanu na koniec 2016 roku utrzymało się na zbliżonym poziomie.

Portfel zleceń na koniec kwartału wyniósł 1,2 mld zł. Obejmuje on kontrakty z sektora energetycznego, ogólnobudowlanego, przemysłowego, infrastrukturalnego oraz ochrony środowiska.

W dniu 5 maja 2017 roku rada nadzorcza dokonała zmian w zarządzie Mostostal Warszawa. W związku z rezygnacją Jose Angela Andres Lopez z funkcji wiceprezesa zarządu spółki, wynikającą z powierzenia mu innych obowiązków w ramach grupy Acciona, Rada powołała w skład zarządu Jorge Calabuig Ferre, od wielu lat związanego z Mostostalem Warszawa i Grupą Acciona.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych