Murapol kupuje grunty pod mieszkania w Bielsku-Białej

Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę dotyczącą zakupu gruntu o powierzchni 0,97 ha przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej za cenę 4 mln zł netto. Na zakontraktowanym terenie zostanie zrealizowany projekt mieszkaniowy składający się z trzech pięciokondygnacyjnych budynków, w których powstanie 180 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 7,5 tys. mkw. Dla przyszłych mieszkańców inwestycji przewidziano także 183 miejsca postojowe.

Autor: HouseMarket.pl 27 lipca 2017 09:21

Ostateczna umowa przenosząca własność gruntu zostanie podpisana do 30.09.2018 roku pod warunkiem nieskorzystania przez miasto Bielsko-Biała z prawa pierwokupu do tego terenu, a także po spełnieniu warunków zawieszających, w tym m.in. uzyskaniu przez Grupę Murapol prawomocnego pozwolenia na budowę zaplanowanego na nim projektu deweloperskiego.

- Bielski rynek mieszkaniowy jest nam bardzo dobrze znany, gdyż wywodzimy się ze stolicy Podbeskidzia i tutaj stawialiśmy pierwsze kroki w biznesie deweloperskim. Miasto to jest znaczącym ośrodkiem kulturalnym i turystyczno-wypoczynkowym południa Polski, co czyni z niego interesującą destynację turystyczną. Z kolei systematyczny rozwój Bieska i towarzysząca mu rozbudowa infrastruktury drogowo-kolejowej, sprzyja napływowi kapitału i prowadzeniu tutaj biznesu, który tworzy miejsca pracy. Wszystko to sprawia, że obok rozwiniętego, wtórnego rynku mieszkaniowego jest w Bielsku miejsce także dla nowych inwestycji nieruchomościowych – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2001 roku Grupa Murapol rozpoczęła realizację swojego pierwszego projektu nieruchomościowego i była to trzyetapowa inwestycja Słoneczne Bulwary, zlokalizowana przy Bulwarach Straceńskich w Bielsku-Białej. W ciągu 16 lat aktywności wybudowaliśmy dziesięć inwestycji mieszkaniowych w stolicy Podbeskidzia, w których zaoferowaliśmy ok. 730 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 44,8 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych