Murapol rusza z akcją "130 mieszkań bez wkładu własnego"

Grupa Murapol w ramach nowej akcji „130 mieszkań bez wkładu własnego i z pakietem bonusów w 5 miastach” stawia do dyspozycji klientów kolejną pulę lokali w promocji. Najnowsza kampania jest odpowiedzią dewelopera na rządowy program „Mieszkanie bez wkładu własnego”.

Autor: housemarket.pl 26 maja 2022 16:33

  • Murapol w ramach promocji dodaje do wyselekcjonowanej puli mieszkań pakiety bonusów, których wartość sięga nawet 108 tys. zł.
  • Grupa Murapol w ramach swojej kampanii oferuje 130 mieszkań z puli lokali spełniających kryteria rządowego projektu.
  • Zaproponowane przez Murapol nieruchomości znajdują się na terenie 5 miast - w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Siewierzu.

Projekt „Mieszkanie bez wkładu własnego” to rozwiązanie zaproponowane przez polski rząd w ramach Nowego Ładu, mające pomóc osobom, które chcą kupić mieszkanie lub dom na kredyt hipoteczny i zarabiają wystarczająco, aby spłacać comiesięczne raty kredytowe, ale nie posiadają wymaganego przez banki wkładu własnego - warunku koniecznego do otrzymania kredytu.

Program zakłada objęcie gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego części kredytu hipotecznego zaciąganego na zakup mieszkania. Część ta musi stanowić nie mniej niż 10 proc. i nie więcej niż 20 proc. wydatków (wartości nieruchomości), na które jest zaciągany kredyt. Gwarancja BGK zastępuje wymóg wniesienia wkładu własnego, a wysokość objętej gwarancją części gwarantowanego kredytu mieszkaniowego nie może być wyższa niż 100 tys. zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z programu będą mogli skorzystać ci, którzy kupią mieszkanie spełniające m.in. kryterium ceny 1 mkw. lokalu mieszkalnego wyliczonej w oparciu o wskaźniki wskazane w ustawie.

Mieszkania bez wkładu w Murapol

Grupa Murapol w ramach swojej kampanii oferuje 130 mieszkań z puli lokali spełniających kryteria rządowego projektu. Zaproponowane przez Murapol nieruchomości znajdują się w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Siewierzu.

Pula mieszkań objętych akcją wytypowana została przez dewelopera jako lokale potencjalnie kwalifikujące się do otrzymania dofinansowania wkładu własnego wg. Ustawy z dnia 1 października 2021 r. o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym (Dz. U. 2021, poz. 2133) z uwzględnieniem aktualnych na dzień ogłoszenia promocji cenników Dewelopera i obwieszczeń o wskaźniku przeliczeniowym kosztu odtworzenia 1mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. Deweloper nie gwarantuje finalnego objęcia ww. ustawą, co zależne jest od zastrzeżeń i decyzji banku kredytującego.

Dodatkowo, do każdego wyselekcjonowanego lokalu dodaje pakiet bonusów, których wartość może sięgać nawet 108 tys. zł. Można otrzymać rabat w cenie, system smart home w wersji premium, nawet 2 miejsca postojowe zewnętrzne lub w hali garażowej oraz ubezpieczenie od utraty stałego źródła dochodu albo pobytu w szpitalu.

- Grupa Murapol od lat buduje swoją ofertę w oparciu o mieszkania w segmencie popularnym i popularnym premium. Naszymi klientami są osoby, do których właśnie kierowany jest taki program celowy jak „Mieszkanie bez wkładu własnego”, a więc kupujący mieszkania na własne potrzeby, młodzi ludzie rozpoczynający swoje życie i zakładający rodziny, szukający mieszkań, na które ich po prostu stać. Analizując naszą obecnie aktywną ofertę sprzedaży, w której mamy około 3000 mieszkań, pula mieszkań kwalifikujących się do skorzystania z tego programu to aktualnie ponad 400 lokali. Mamy też nadzieję na szybki proces po stronie administracji rządowej i podwyższenie wskaźnika odtworzeniowego lokalu na rynku pierwotnym do 1,4, co zwiększy dostępność mieszkań w programie - w GK Murapol do ponad 1 tys. - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol.

Warto dodać, że w standardzie każdego lokalu deweloper oferuje pakiet antysmogowy - rozwiązanie dające poczucie komfortu mieszkańcom inwestycji niezależnie od pory roku i jakości powietrza na zewnątrz. Z kolei dzięki technologii HMS, która pozwala na korzystanie z rozwiązań smart home umożliwiającego zdalne sterowanie mediami w mieszkaniu, można obniżyć zużycie wody nawet o 30 proc. w skali roku. Każdy lokal oferowany przez dewelopera posiada także dodatkową przestrzeń w postaci balkonu lub tarasu z ogródkiem.

Aby otrzymać listę lokali w promocji potencjalnie kwalifikujących się do rządowego programu wraz z informacją o wartościach bonusów od Grupy Murapol, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie internetowej dewelopera dedykowanej najnowszej kampanii.

Z kolei 28 maja, w biurach sprzedaży Grupy Murapol organizowany jest Dzień Otwarty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych