Murapol wybuduje mieszkania w Sosnowcu

Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę na zakup działki o powierzchni 3,55 ha, położonej przy ul. Klimontowskiej w Sosnowcu.

Autor: HouseMarket.pl 09 lutego 2017 09:32

Inwestycja opiewa na kwotę 8,5 mln zł netto i zostanie na niej zrealizowany projekt deweloperski, w ramach którego powstanie 756 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 30 tys. mkw. Ostateczna umowa przenosząca własność gruntu zostanie podpisana do 31 stycznia 2018 roku, pod warunkiem uzyskania przez Murapol prawomocnego pozwolenia na budowę zaplanowanego na nim projektu deweloperskiego.

- W naszej ocenie Śląsk i Zagłębie są interesującym, ale też wymagającym rynkiem dla działalności deweloperskiej. Umiejętnie skonstruowana oferta mieszkaniowa, z jednej strony uwzględniająca preferencje lokalowe społeczności tego regionu, z drugiej oferująca atrakcyjne warunki finansowe, jest w stanie z powodzeniem konkurować z bogatą bazą mieszkań z rynku wtórnego. My specjalizujemy się w wyszukiwaniu ciekawych gruntów i realizowaniu na nich interesujących projektów mieszkaniowych, jednocześnie dających nam oczekiwaną stopę zwrotu z inwestycji – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapolu. – Poza inwestycją w Sosnowcu, analizujemy także kilka innych, nowych dla nas lokalizacji w województwie śląskim, które w naszej ocenie mogą być ciekawym rynkiem dla działalności deweloperskiej i do których chcemy wejść – dodaje Michał Sapota.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Grupa Murapol jest obecna z ofertą mieszkaniową na rynku śląskim m. in. w Katowicach, gdzie w ramach inwestycji Murapol Bażantów zaoferowała ok. tysiąc lokali mieszkalnych, a w dwóch kolejnych projektach: Murapol Nowy Bażantów oraz Murapol Śląskie Ogrody buduje ponad 300 mieszkań. Śląska oferta grupy obejmuje także projekty deweloperskie w Siewierzu i Tychach, gdzie powstaje 240 lokali mieszkalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych