Murapol wykupił kolejną serię obligacji

Grupa Murapol wykupiła obligacje serii O o wartości blisko 18,6 mln zł. Jest to drugi wykup instrumentów dłużnych zrealizowany przez spółkę w ciągu ostatniego tygodnia.

Autor: HouseMarket.pl 21 listopada 2016 15:25

W miniony wtorek Murapol spłacił swoje zobowiązania wobec nabywców obligacji serii M na kwotę blisko 9 mln zł. Obydwie wykupione serie obligacji były notowane w ASO Catalyst.

Od września br. grupa wykupiła obligacje korporacyjne na łączną kwotę 40 mln zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Murapol jest aktywnym uczestnikiem giełdowego rynku instrumentów dłużnych, z sukcesem wykorzystującym możliwości współfinansowania swojego rozwoju oferowane przez tę platformę. W ciągu siedmiu lat funkcjonowania rynku Catalyst wyemitowaliśmy obligacje korporacyjne o wartości około 500 mln zł, z czego 80 proc., zgodnie z terminami zapadalności, już wykupiliśmy. Wielkość uplasowanych ofert instrumentów dłużnych pokazuje jak wielu inwestorów zarówno indywidualnych, jak i instytucji uwierzyło w nas, nasz model biznesowy oraz strategię rozwoju. Wiemy, że nie możemy zawieść ich zaufania, dlatego każde zobowiązanie wobec obligatariuszy realizujemy zgodnie z terminem jego zapadalności – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol.

Dodaje, że wypracowane relacje z inwestorami procentują zainteresowaniem instrumentami finansowymi podczas każdej kolejnej oferty obligacji.

- Naszą wiarygodność potwierdza również otrzymany w styczniu br., a podtrzymany w październiku, rating kredytowy na poziomie BB z perspektywą stabilną. – dodaje Michał Sapota.

Na przełomie października i listopada br. grupa Murapol, w trybie prywatnych ofert obligacji serii T i U, pozyskała od inwestorów łącznie 15 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na działania związane z dalszym umacnianiem pozycji rynkowej.

Ponadto, na rynku Catalyst są notowane dwie serie obligacji korporacyjnych, które spółka wyemitowała w ramach publicznego programu emisji obligacji. Są to instrumenty dłużne serii P o wartości 30 mln zł, z terminem wykupu przypadającym w kwietniu 2018 r. oraz serii R na kwotę blisko 22,5 mln zł z planowanym wykupem w październiku 2018 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych