Murapol zdobył ponad 13 mln zł na dalszy rozwój

Grupa Murapol pozyskała w drodze prywatnej oferty obligacji serii Z blisko 13,2 mln zł, które przeznaczy głównie na finansowanie kolejnych projektów inwestycyjnych.

Autor: HouseMarket.pl 29 marca 2017 16:55

Trzyletnie instrumenty dłużne o zmiennym oprocentowaniu, opartym o stawkę WIBOR3M, zostały przydzielone 113 inwestorom. Stopa redukcji w ofercie obligacji serii Z wyniosła 9,59 proc. Instrumenty te zostaną wprowadzone do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynek Catalyst.

– Udział inwestorów, zarówno indywidualnych jak i instytucji, w finansowaniu rozwoju Grupy Murapol to stały element naszej strategii działalności. Jej wyrazem jest oferowanie zarówno naszych instrumentów dłużnych, jak również certyfikatów inwestycyjnych FIZ-ów tworzonych przy naszym udziale. W naszej ocenie korzystanie z możliwości jakie rynek kapitałowy stwarza wiarygodnym i stabilnym biznesowo firmom jest doskonałym sposobem na, z jednej strony stymulowanie rozwoju emitentów, z drugiej oferowanie inwestorom atrakcyjnych narzędzi do lokowania ich nadwyżek finansowych – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Cieszy nas, że nasz model biznesowy oraz osiągane wyniki po raz kolejny spotkały się z uznaniem i zaufaniem ze strony obligatariuszy – dodaje Michał Sapota.

Obecnie w obrocie giełdowym znajdują się cztery serie instrumentów dłużnych Murapol (P, R, T i U) o łącznej wartości 67,5 mln zł, a kolejna seria obligacji – W o wartości 12 mln zł jest w trakcie procedowania dopuszczenia do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynku Catalyst. W ciągu siedmiu lat funkcjonowania giełdowego rynku instrumentów dłużnych Grupa Murapol wyemitowała obligacje korporacyjne o wartości około 500 mln zł, z czego 80 proc., zgodnie z terminami zapadalności, już wykupiła.

Od trzech lat Grupa Murapol tworzy, we współpracy z wiodącymi polskimi TFI, fundusze inwestycyjne zamknięte aktywów niepublicznych, których certyfikaty inwestycyjne są oferowane inwestorom. Obecnie Grupa zarządza ponad 150 mln zł wpłaconymi przez nabywców certyfikatów trzech FIZ-ów.

W styczniu br. został rozliczony pierwszy FIZAN współtworzony z Murapolem – Murapol FIZ Mieszkaniowy, który wypłacił nabywcom certyfikatów inwestycyjnych, w gwarantowanych w trakcie oferty terminie i wysokości, 8 proc. zysku w skali roku. Wkrótce zostaną zaoferowane certyfikaty inwestycyjne kolejnego FIZAN-u tworzonego przez Saturn TFI S.A. przy udziale Grupy Murapol.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych