Najlepszy rok w historii Archicomu

Archicom osiągnął w 2016 r. najlepszy wynik w swojej historii i sprzedał 942 mieszkania, o 54 proc. więcej niż w 2015 r. Także liczba lokali wydanych osiągnęła w 2016 r. rekordowy wynik 938 sztuk, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego roku aż o 91 proc.

Autor: HouseMarket.pl 03 stycznia 2017 09:40

- Mamy za sobą bardzo udany i pracowity rok. Z sukcesem zadebiutowaliśmy na giełdzie, wprowadziliśmy do oferty ponad 1300 lokali i ustanowiliśmy nowy rekord sprzedaży poprawiając o 54 proc. wynik z ubiegłego, dotychczas rekordowego roku. Nasze unikatowe, przyjazne mieszkańcom osiedla społeczne cieszą się bardzo dużą popularnością, dlatego starannie planujemy kolejne projekty. W nadchodzącym roku wprowadzimy do sprzedaży jeszcze większą liczbę mieszkań w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach i z bogatym zagospodarowaniem w ramach inwestycji: boiskami, klubami fitness i mieszkańca, terenami zielonymi, itp.. W osiągnięciu rekordowej sprzedaży, a tym samym przekroczeniu celu sprzedażowego zarządu, pomogły nam także sprzyjające warunki rynkowe, w szczególności niskie stopy procentowe i rosnące zarobki oraz duża dostępność kredytów – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes zarządu Archicomu.

W 2016 r. największą popularnością wśród klientów Archicomu cieszyło się osiedle Olimpia Port, na którym klienci kupili łącznie 250 mieszkań. Olimpia Port to realizowane nad Odrą osiedle społeczne, które systematycznie się rozwija i oferuje swoim mieszkańcom różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu. Do 2020 r. na osiedlu powstanie 2500 mieszkań tworząc kompleksową dzielnicę miasta. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się także wieloetapowe projekty: Cztery Pory Roku oraz Słoneczne Stabłowice, na których łącznie nabywców znalazło kolejnych 250 mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W minionym roku sprzedaliśmy 942 lokale, czyli aż o 54 proc. więcej od 611 lokali sprzedanych rok wcześniej. W samym czwartym kwartale sprzedaż wyniosła 237 lokali. W 2017 r. celem zarządu jest umocnienie pozycji spółki jako lidera we Wrocławiu i sprzedaż ponad 1 tys. mieszkań. Sukcesywnie wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach – mówi Paweł Ruszczak, członek zarządu Archicomu.

– Także, jeśli chodzi o liczbę mieszkań przekazanych klientom w 2016 r., uzyskaliśmy bardzo dobry wynik przekazując 938 lokali, co stanowi o 91 proc. więcej niż liczba 490 lokali wydanych w 2015 r. Przeprowadzone w 2016 r. emisja akcji o wartości 72,2 mln zł oraz emisja trzyletnich obligacji o wartości 55 mln zł umożliwiły sfinansowanie zakupu atrakcyjnych działek we Wrocławiu i Krakowie. Łącznie zabezpieczone grunty pozwalają nam na rozpoczęcie realizacji 4200 mieszkań oraz 6000 mkw. usług osiedlowych, co daje doskonałe podwaliny do dalszego rozwoju spółki w kolejnych latach – dodaje Paweł Ruszczak.

W całym 2016 r. do oferty dewelopera trafiło ponad 1300 nowych mieszkań, zarówno w kolejnych etapach realizowanych inwestycji, jak i w nowych, przygotowywanych przez autorskie biuro projektowe Archicom. W samym czwartym kwartale 2016 r. do oferty trafiły 132 mieszkania w ramach nowego osiedla społecznego Forma, a także kolejne mieszkania w inwestycjach Księżno, Olimpia Port i Słoneczne Stabłowice.

Archicom realizuje przyjętą podczas IPO politykę dzielenia się zyskiem ze swoimi akcjonariuszami. W 2016 r. firma wypłaciła inwestorom w formie dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy łącznie 21,4 mln zł, czyli 0,92 zł na akcję, co stanowiło 50 proc. zysku za rok 2015r.

- Będziemy konsekwentnie rekomendować WZA także w kolejnych latach wypłatę akcjonariuszom hojnej dywidendy, w wysokości co najmniej 50 proc. zysku – mówi Rafał Jarodzki, wiceprezes zarządu Archicom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych