Natalia Sawicka, Angel Poland Group: wpisujemy się w ekosystem polskich miast

Święto Przedmieścia Oławskiego - “Dzień Trójkąta” na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń we Wrocławiu. To inicjatywa, która z roku na rok gromadzi coraz więcej mieszkańców oraz lokalnych firm. O zaangażowaniu społecznym firmy rozmawiamy z Natalią Sawicką, dyrektor sprzedaży i marketingu w Angel Poland Group.

Autor: housemarket.pl 22 września 2021 11:29

Konkursy, gry, zabawy, promocja ekologii, a na koniec wieczorna, sąsiedzka potańcówka – takie było święto Przedmieścia Oławskiego. Przyzna Pani, że nie są to oczywiste obszary zainteresowania firmy z branży nieruchomości.

Dla nas zaangażowanie nie tylko w “Dzień Trójkąta”, ale również w inne tego typu wydarzenia jest jednak czymś oczywistym. Na polskim rynku jesteśmy obecni od 18 lat, to integralna część naszej działalności. Realizujemy inwestycje w centrach dwóch dużych polskich miast - Krakowa i Wrocławia. Mamy świadomość, że proces powstawania inwestycji deweloperskich powinien uwzględniać lokalne interesy, specyfikę oraz przede wszystkim historię. Staramy się pamiętać o tym i w szacunku do mieszkańców angażować się w inicjatywy, które naszym zdaniem pozytywnie się wyróżniają. To dlatego od 5 lat wspieramy “Dzień Trójkąta” i wiele innych wydarzeń, w których uczestniczą mieszkańcy Wrocławia. Przedmieście Oławskie to dla nas szczególne miejsce na mapie Wrocławia. To właśnie tu znajdują się nasze inwestycje Angel River i Angel City.

Zostańmy na moment przy tegorocznym “Dniu Trójkąta”, który tym razem przeniósł nas w odległe czasy. Poświęcony był niezwykłym postaciom związanym z Przedmieściem Oławskim.

To była wspaniała podróż w czasie, którą mogliśmy odbyć wspólnie z naszymi sąsiadami. Uważam, że powinniśmy pielęgnować pamięć o tych, którzy żyli w tym miejscu przed nami. To oni kształtowali ten fragment Wrocławia. Cieszę się, że mogliśmy poznać historie rzemieślników, przedsiębiorców i naukowców, którzy kiedyś zamieszkiwali dzielnicę. Nie zabrakło również osób, które dzisiaj aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności. To również dzięki ich pracy całe osiedle ożyło. Na jego terenie odbyły się liczne wydarzenia kulturalne - spacery, warsztaty koncerty i wystawy. Widzimy, że za sprawą aktywnych mieszkańców cały czas przybywa lokalnych biznesów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czego Pani zdaniem uczy święto Przedmieścia Oławskiego?

Przede wszystkim uczy współpracy i tego, że zawsze warto rozmawiać. „Dzień Trójkąta” jest ciekawym przykładem projektu, który integruje ludzi wokół wielkiej wartości, jakim jest miejsce życia. Poza tym, uczy dbałości o otaczającą nas okolicę oraz kultywuje pamięć historyczną o dzielnicy. To projekt, o którym należy mówić jak najczęściej, aby inspirować inne społeczności do podejmowania podobnych przedsięwzięć. Pewną rolę w tym względzie mają również takie firmy deweloperskie jak Angel Poland Group, dzięki którym do dzielnicy trafiają nowi mieszkańcy. My wykorzystaliśmy to spotkanie z lokalną społecznością m.in. do budowania świadomości ekologicznej. Efekt tego będzie bardzo wymierny. Już jesienią laureaci zorganizowanego przez nas konkursu zasadzą 15 drzew w Parku Na Niskich Łąkach. Inicjatywa ta jest realizowana w ścisłej współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, który wskazał nam m.in. jaka powinna być wielkość i gatunki zasadzanych drzew oraz jak powinno się je pielęgnować. Uczestnicy będą mogli nadać im wybrane przez siebie nazwy, a wszystko odbędzie się pod czujnym okiem dendrologa. Wierzymy, że wspierając tego typu inicjatywy przyczyniamy się do budowy lepszego, bardziej zrównoważonego Wrocławia. Podczas „Dnia Trójkąta” zadbaliśmy również o aspekt integracji społecznej. Sfinansowaliśmy wieczorną potańcówkę, która była główną atrakcją święta Przedmieścia Oławskiego.

Zastanawiam się, po co deweloperowi zaangażowanie społeczne?

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych