Nationale Netherlanden OFE inwestuje w Marvipol

Największy otwarty fundusz emerytalny w Polsce ujawnił się w akcjonariacie Marvipol. Nationale Netherlanden OFE nabył 2.078 tys. sztuk akcji Marvipol S.A, uprawniających do 5,001% głosów na walnym zgromadzeniu akcji giełdowej spółki.

Autor: Housemarket.pl 26 września 2016 09:53

Nationale Netherlanden OFE to największy, pod względem wartości aktywów, otwarty fundusz emerytalny w Polsce. Na koniec sierpnia wartość aktywów NN OFE wynosiła 35,2 mln zł.

- Cieszymy się, że kolejna wiodąca instytucja polskiego rynku kapitałowego stała się wiodącym akcjonariuszem Marvipol S.A., dostrzegając niebagatelny potencjał do wzrostu wartości Spółki dla Akcjonariuszy. Jestem przekonany, że zarówno w tym jak i kolejnych latach dostarczymy naszym Akcjonariuszom wielu powodów do inwestycyjnej satysfakcji z posiadania naszych akcji – komentuje Mariusz Książek, Prezes Marvipol S.A.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nationale Netherlanden OFE to już trzeci inwestor finansowy Marvipol, posiadający ponad 5% akcji spółki. Powyżej tego progu są również Pioneer Pekao TFI oraz PZU TFI.

Dewelopersko-motoryzacyjna grupa ma za sobą bardzo udane półrocze. Skonsolidowane przychody Marvipol S.A. wzrosły w I połowie 2016 r. o 18%, do 362,6 mln zł rdr. Operacyjny wynik wzrósł o ponad połowę, do 30,5 mln zł, podczas gdy zysk netto zwiększył się o 91%, do 19,4 mln zł.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych