Nexity z aplikacją umożliwiającą wirtualne zwiedzanie inwestycjihousemarket.pl - 25 czerwca 2020 11:39


Nexity wprowadza mobilną aplikację NexityVR, która umożliwia wirtualną wizytę w powstających inwestycjach i ułatwia wybór wymarzonego mieszkania. Na początek aplikacja dostępna będzie dla warszawskiego osiedla Lifetown – dla budynku Blue.

Nexity to pierwszy deweloper, który wdrożył technologię Qupto by SenseVR. To intuicyjna, wielofunkcyjna platforma wspierająca sprzedaż dla branży nieruchomości.


Co aplikacja oferuje klientom?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aplikacja NexityVR zawiera wizualizacje 3D/360 osiedla oraz poszczególnych mieszkań, a także poprzez zastosowanie rozszerzonej, wirtualnej rzeczywistości – umożliwia spacer po inwestycji w skali 1:1.

NexityVR to narzędzie wspierające wybór mieszkania idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Po określeniu wymaganej powierzchni, liczby pokoi oraz piętra, użytkownik uzyskuje informację o dostępnych mieszkaniach spełniających te kryteria, ich lokalizację oraz plany każdego z nich. Po kliknięciu, dostępne są dodatkowe informacje i wizualizacje, takie jak panoramiczny widok z okna, rzut piętra, czy wirtualny spacer. Wybrane mieszkania można oznaczyć jako ulubione, by w łatwy sposób wrócić do nich w późniejszym czasie, lub dodać notatki i podzielić się nimi z innym użytkownikiem. Bezpośrednio z aplikacji można wysłać także zapytanie o cenę danego mieszkania.

 Najważniejszą zaletą i atrakcją NexityVR jest możliwość spaceru po „terenie” inwestycji oraz mieszkań, dostępna w dwóch opcjach – wizualizacji punktowej oraz wirtualnego spaceru.

 W ramach pełnych detali wizualizacji 3D, dla danego osiedla oraz każdego mieszkania dostępne jest kilkanaście lokalizacji, z których użytkownik może rozejrzeć się wokół. Po wybraniu punktu, można dowolnie obracać się, przybliżać i oddalać, przeskakiwać na kolejne punkty. Ta funkcja daje ogólny pogląd na przestrzeń podwórka i mieszkań.

 Jedno kliknięcie wystarcza, by na ekranie telefonu pojawiła się wizualizacja w skali 1:1, po której w ramach rozszerzonej rzeczywistości możemy przemieszczać się niemal zupełnie dowolnie. Co istotne, nie potrzebujemy do tego specjalistycznych okularów AR/VR. Każdy krok, który stawiamy w rzeczywistości, przesuwa obraz na ekranie telefonu o analogiczną odległość. Pozwala to na przykład na określenie dystansu między wyjściem z klatki a placem zabaw albo zmierzenie odległości dzielącej kuchnię i salon.