Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment: Skupiamy się na projektach typu destination

-Chcemy kreować całe kwartały miasta dzięki projektom typu destination - mówił Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment w trakcie konferencji prasowej poświęconej wynikom finansowym dewelopera i nowy projektom.

Autor: Housemarket.pl 23 września 2021 21:28

Sukces Browarów Warszawskich zachęcił dewelopera do tworzenia kolejnych projektów łączących funkcje biurowe, mieszkaniowe, handlowe oraz przestrzenie publiczne. 

Jak pochwalił się Nicklas Lindberg, Echo Investment dysponuje bankiem ziemi, który pozwoli na budowę 14 tys. mieszkań,  z czego duża część z nich będzie właśnie w ramach projektów wielofunkcyjnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jakie kolejne projekty szykuje Echo Investment?

W Warszawie deweloper planuje rozwój projektu Towarowa 22 na Woli oraz na warszawskim Służewcu.

- Ten ostatni projekt, który powstanie dzięki lex deweloper,  poza elementem mieszkaniowym będzie również zawierał szkołę, którą wybudujemy - mówił Nicklas Lindberg.

W swoich planach Echo Investment wykorzysta działki zakupione od Tesco. W Warszawie na kupionych do Brytyjczyków terenach deweloper wybudować inwestycję mixed-use Rytm na Kabatach, gdzie powstanie 288 mieszkań. Natomiast w Łodzi powstanie Zenit.  Budowa pierwszego etapu w Łodzi już ruszyła, zaś projekt na Kabatach czeka na ostateczne pozwolenia.

Jednocześnie Echo Investment stara się o pozyskanie pozwoleń na rozpoczęcie stołecznego projektu Towarowa 22 oraz Wita w Krakowie, na działce pozyskanej od Tesco. Uzyskanie pozwolenie na budowę w Krakowie umożliwi powstanie 1,3 tys. mieszkań.

W ciągu kolejnych 3 kwartałów deweloper planuje rozpocząć budowę 270 tys. mkw. PUM/GLA.

 - Po przyłączeniu Archicomu zajmujemy czwarte miejsce pod względem sprzedaży mieszkań w II kwartale. Sprzedaliśmy 920 mieszkań. Mamy ambicje w niedługim czasie zająć trzecie miejsce - podsumował prezes Echo Investment.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych