Nikodem Iskra: nawet kilku deweloperów rywalizuje o jedną działkę

-  Wykresy pikują w dół, jeśli chodzi o ilość dostępnych mieszkań. Tendencję wzrostową mają miasta regionalne. Na największych rynkach trwa ostra rywalizacja o grunty inwestycyjne - powiedział Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol.

Autor: housemarket.pl 01 października 2021 14:02

Mieszkania sprzedają się na pniu. Bywa, że najlepsze nieruchomości sprzedawane są jeszcze przed zakończeniem budowy. Deweloperzy chcąc skorzystać z rynkowej hossy, w szybkim tempie wprowadzają do realizacji kolejne projekty. Największe firmy rozpoczynają nawet kilka inwestycji jednocześnie, stale poszukując atrakcyjnych gruntów pod zabudowę. Brak atrakcyjnych działek powoduje, że walka o te najlepsze jest zacięta, a popyt  na ziemię w najbardziej rozwiniętych lokalizacjach w kraju jest teraz większy niż kiedykolwiek.

- Negocjujemy zakupy gruntów cały czas. O jeden grunt walczy nawet kilka deweloperów co wpływa na wzrost cen. Deweloperzy mają duży problem z pozyskaniem kolejnych działek pod inwestycje - powiedział Nikodem Iskra,  w trakcie dyskusji o sytuacji na rynku mieszkaniowym, która była jednym z punktów programu Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał, że w tym roku wydano najwięcej pozwoleń na budowę inwestycji, a deweloperzy zamkną rok z rekordowymi wynikami.

- Administracja wróciła do pełnych obrotów i wraca do okresu sprzed pandemii. Dotychczas pikujące wykresy w dół zaczną się odwracać. Przez wiele kwartałów w Warszawie sprzedawało się nawet więcej mieszkań niż w Londynie. To spowodowało, że oferta mieszkaniowa się wyczerpała - dodał Nikodem Iskra. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych