Nowe inwestycje, konsekwentne realizowanie planów w czasach niepewności. Skanska podsumowała rok

2020 rok był prawdziwym wyzwaniem dla całego sektora biznesu. W spółce mieszkaniowej Skanska zastosowano szereg rozwiązań, które pozwoliły dostosować się do nowej rzeczywistości. W ten sposób udało się zapewnić terminowy przebieg wszystkich procesów zarówno w kontekście budów, jak i przekazania mieszkań.

Autor: housemarket.pl 13 stycznia 2021 12:23

Wyzwania, które pojawiły się w minionym roku, sprawiły, że sposoby osiągnięcia celów biznesowych musiały zostać na nowo zdefiniowane. Wprowadzony wiosną, a później jesienią, lock-down gospodarki, a także hybrydowa praca urzędów, niosły ze sobą ryzyko spowolnienia i wydłużenia procesów inwestycyjnych. Dlatego niezwykle istotne było wypracowanie efektywnego modelu działania, który umożliwił dostosowanie się do pandemicznej rzeczywistości i realizowanie projektów zgodnie z harmonogramami. W części obszarów wprowadzono nowe modele działania, które pozwalają realizować palny biznesowe zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Dzięki zmianom, część etapów procesu inwestycyjnego odbywa się nawet sprawniej. To zasługa, m.in. dobrej i sprawnej współpracy pomiędzy inwestorem i generalnym wykonawcą w ramach jednej Grupy Skanska. W niepewnej sytuacji gospodarczej, która obecnie panuje na rynku, niezależność biznesowa jest gwarantem bezpieczeństwa.

- Kluczowe było zapewnienie szeroko pojętego bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i klientom. Na placach budowy dbaliśmy o przestrzeganie najwyższego reżimu sanitarnego, minimalizując ryzyko zakażenia koronawirusem. Wprowadzając bezkontaktowe odbiory mieszkań, czy też wirtualne spotkania z nabywcami inwestycji, udało się nam wypracować efektywny sposób przekazywania mieszkań naszym klientom. Podobnie było z łańcuchem dostaw – utrudnienia w transporcie zagranicznym sprawiły, że w dość krótkim czasie nawiązaliśmy współpracę z nowymi partnerami, którzy zapewnili nam dostęp do najwyższej jakości materiałów. Były to procedury, które z pewnością stanowiły fundament jednego z największych sukcesów w 2020 roku – realizacji projektów zgodnie z ustalonymi wcześniej harmonogramami - mówi Cezary Grzebalski, dyrektor ds. rozwoju projektów w spółce mieszkaniowej Skanska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obniżanie poziomu stresu

Pamiętając rok 2020, będziemy wspominać nieustanną zmianę, wiążące się z nią poczucie niepewności oraz towarzyszący wszystkim na co dzień stres. W tej sytuacji bardzo istotne staje się wzajemne zrozumienie zarówno na poziomie intencji, jak i komunikacji, aby nie eskalować niepotrzebnych konfliktów. Skanska zdecydowała się na kilka działań wspierających komunikację wśród pracowników, a także komunikację z klientami. Celem tych działań było budowanie relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu. Służyły temu m.in. cykliczne spotkania z pracownikami, na których była omawiana bieżąca sytuacja, podejmowane decyzje oraz zachęcanie do otwartej informacji zwrotnej. To także warsztaty dla całej firmy wspierające skuteczną komunikację oraz zaplanowane działania związane z szeroko pojętym wellbeing na rok 2021 wzmocniły zaufanie i efektywną pracę w zespołach.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych