Nowe inwestycje, sprawdzone projekty. Dekpol ma asa w rękawie

Segment deweloperski Dekpolu dynamicznie się rozwija. W tym roku deweloper zakłada wprowadzenie do oferty kilka nowych inwestycji. Będą to nowe projekty oraz kolejne etapy realizowanych osiedli mieszkaniowych.

Autor: HouseMarket.pl 25 stycznia 2017 14:44

Dekpol w 2016 r. sprzedał łącznie 537 mieszkań, co oznacza wzrost o blisko 40 proc. względem poprzedniego roku. W wyniku finansowym za miniony rok rozpoznanych zostanie 176 lokali przekazanych klientom, w porównaniu do 150 mieszkań rozpoznanych w poprzednim roku.

 Dekpol na podstawie umów deweloperskich oraz przedwstępnych w 2016 r. sprzedał łącznie 537 mieszkań. To o blisko 40 proc. więcej niż w poprzednim roku kiedy zakontraktowano łącznie 391 lokali. Na koniec minionego roku w ofercie sprzedażowej spółki było 315 lokali. W Gdańsku Dekpol realizuje obecnie: nowoczesny kompleks mieszkalno-hotelowy Nowa Motława, Osiedle Młoda Morena, Osiedle Młoda Morena Park oraz Osiedle Zielone. W Gdyni realizowane jest Osiedle Na Fali, a w Tczewie Nowe Rokitki Park oraz Osiedle Nowe Rokitki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Segment deweloperski Dekpol dynamicznie się rozwija. Systematycznie notujemy wzrost liczby sprzedawanych mieszkań, które są dobrze dopasowane do oczekiwań klientów. W tym roku zakładamy wprowadzenie do oferty kilka nowych inwestycji. Będą to nowe projekty oraz kolejne etapy realizowanych osiedli mieszkaniowych – powiedział Mariusz Tuchlin, prezes firmy Dekpol.

Zarząd Dekpolu zakłada jednocześnie, że w wyniku finansowym za 2016 r. rozpoznanych zostanie 176 lokali, których własność została przeniesiona na klientów na podstawie zawartych umów notarialnych. Dla porównania w wyniku finansowym za poprzedni rok rozpoznanych zostało 150 mieszkań.

Zgodnie z założeniami zarządu Dekpolu udział działalności deweloperskiej w przychodach ogółem grupy kapitałowej zwiększy się istotnie w 2017 roku. W głównej mierze wiązać się to będzie z zakończeniem realizowanych obecnie projektów deweloperskich, które rozpoznane zostaną w przychodach grupy. Prognoza zarządu zakłada, że w 2017 roku łączne przychody ze wszystkich obszarów prowadzonej działalności mogą wynieść 500 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych