Nowe władze spółki BudnerHousemarket.pl - 27 stycznia 2016 14:32


Firma deweloperska Budner zmienia swoje oblicze. Dotychczasowy prezes i właściciel sprzedał udziały i odszedł ze stanowiska. Spółką pokierują dotychczasowi menadżerowie, których celem jest wejście na GPW.

Od grudnia 2015 roku zarząd Budner tworzą osoby od wielu lat czynnie uczestniczące w procesie jej rozwoju i kształtowania - Leszek Stankiewicz, wiceprezes d/s finansowych i Jarosław Brzozowski, członek zarządu d/s operacyjnych. Stanowisko prezesa zarządu objął Gregor Sobisch, dotychczasowy wiceprezes, który ze spółką związany jest od początku 2015 roku.

- W związku z osiągnięciem przez spółkę zaplanowanych celów rozwojowych, Marek Budner sprzedał swoje udziały w spółce i zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu. Jego akcje zostały przejęte przez dotychczasowego udziałowca finansowego oraz osoby, które przez ostatnie lata wspólnie z Markiem Budnerem tworzyły firmę – komentuje Gregor Sobisch, prezes zarządu Budner.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– W naszej działalności stawiamy na dalszy rozwój spółki, aby kontynuować dotychczasową ścieżkę wzrostu i sukcesu. Dotychczasowy profil firmy zostanie uzupełniony o dodatkowe działania strategiczne, które mają sprzyjać szybszemu osiągnięciu założonych celów. Bez zmian pozostaje organizacja i kadra pracownicza, która stanowi największą wartość naszej spółki. Mamy określone plany dalszego rozwoju – struktura docelowa jest tak zdefiniowana, aby finalnie zadebiutować na GPW do końca 2020 roku - tłumaczy prezes.

Nowy zarząd będzie kontynuował rozwój i działalność firmy w dotychczasowym obszarze, koncentrując się na świadczeniu usług generalnego wykonawstwa robót budowlanych.

Firma Budner została założona w roku 1991. Firma jest generalnym wykonawcą budynków kubaturowych, zarówno mieszkaniowych jak i komercyjnych (budynki biurowe, usługowe i handlowe) oraz obiektów przemysłowych. Firma realizuje ponadto projekty deweloperskie w budownictwie mieszkaniowym, a także budynki biurowe i handlowe na wynajem.