Nowy szef, nowe plany. Czas na Student Depot

Michał Obara został nowym szefem Student Depot - inwestycyjnej platformy firmy Griffin Real Estate działającej na rynku akademików.

Autor: Housemarket.pl 23 czerwca 2017 11:10

Student Depot przygotowuje się do oddania do użytku kolejnego akademika oraz zabezpiecza tereny pod następne inwestycje. To wszystko będzie się działo pod okiem nowego prezesa, Michała Obary, który będzie odpowiedzialny za kierowanie wszystkimi aspektami działalności spółki oraz jej gruntowny rozwój. Do jego obowiązków będzie także należało nadzorowanie procesów zakupowych i sprzedażowych a także za komunikacje z inwestorami.

Michał Obara jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie - kierunku Finanse i Bankowość oraz studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości na Politechnice Krakowskiej. Karierę na rynku nieruchomości rozpoczął w 2003 r. jako analityk w Echo Investment S.A., a przez 10 lat był odpowiedzialny za wycenę i ocenę finansową licznych projektów w różnych segmentach nieruchomości. Od końca 2013 roku pełnił funkcję dyrektora inwestycyjnego działu rynków kapitałowych w Echo Investment. Był odpowiedzialny za doradztwo w zakresie działalności portfelowej firmy, w szczególności decyzji inwestycyjnych, uczestniczył ponadto w nabywaniu nieruchomości. Członek Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców i Instytutu CCIM.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Stanowisko prezesa Student Depot to dla mnie duże wyzwanie, – powiedział Michał Obara. – Obejmuję tę funkcję w tym momencie, w którym następuje niezwykle dynamiczny rozwój platformy. Pierwszej i jak dotychczas jedynej tego rodzaju firmy na polskim rynku - dodaje.

Student Depot jest platformą domów studenckich, budującą sieć akademików we wszystkich kluczowych polskich miastach. Skupia się zarówno na nabywaniu nowych obiektów, budowanych jako domy studenckie, jak i na konwersji i renowacji obiektów już istniejących. Obecnie Student Depot posiada cztery działające akademiki w Poznaniu, Łodzi i dwa w Lublinie, co przekłada się na 1 200 wynajętych pokoi

We wrześniu 2018 r. zostanie oddany do użytku akademik we Wrocławiu na 500 łóżek (w załączeniu wizualizacje). W czerwcu Student Depot zabezpieczył grunt pod budowę akademika w Krakowie przy ul. Wita Stwosza, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta i uczelni wyższych. Również i ten obiekt zaplanowany jest na ok. 500 łóżek. Trwają prace nad projektem akademika w Warszawie, przy ul. Woronicza, zaplanowanym na 450 łóżek. Realizacja obiektu rozpocznie się na początku przyszłego roku.

- Na tym nie koniec. Planujemy kolejne zakupy, - dodał Michał Obara. – Obecnie negocjujemy warunki w kilku lokalizacjach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Griffin Real Estate to największy i najbardziej dynamiczny inwestor na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, zarządzający aktywami o wartości ponad 5 mld euro. Strategiczni partnerzy Griffin Real Estate to Oaktree Capital Management i Pacific Investment Management Company (PIMCO) oraz Redefine Properties z Republiki Południowej Afryki. Oprócz zaangażowania w Echo Investment Griffin posiada – bezpośrednio i pośrednio – kilka rentownych platform nieruchomościowych, w tym operatora domów studenckich Student Depot, platformę mieszkań dla wynajem Resi 4 Rent stworzył również fundusz działający w formule REIT Griffin Premium Re.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych