Obligacje Murapolu wchodzą na Catalyst

W dniu 21 lutego br. w na rynku Catalyst zadebiutują obligacje serii T i U Murapolu o łącznej wartości 15 mln zł. Wprowadzone do obrotu obligacje są trzyletnimi instrumentami dłużnymi o kwartalnym kuponie oraz zmiennym oprocentowaniu, opartym o stawkę WIBOR 3M powiększoną o marże, odpowiednio 4,7 proc. i 4,65 proc.

Autor: HouseMarket.pl 21 lutego 2017 09:51

Obligacje serii T i U Murapolu zostały wyemitowane w trybie ofert prywatnych w październiku ubiegłego roku. Wartość oferty instrumentów dłużnych serii T wyniosła 10 mln zł i wzięło w niej udział 10 inwestorów, wśród których zapisy jednego nabywcy zostały zredukowane o 27,4 proc. W ramach oferty obligacji serii U spółka pozyskała 5 mln zł wpłacone przez 44 inwestorów. Środki otrzymane od nabywców instrumentów dłużnych przeznaczone zostały na finansowanie dalszego rozwoju działalności grupy, w tym realizację kolejnych projektów deweloperskich.

- Grupa Murapol wykorzystuje zróżnicowane narzędzia do zewnętrznego finansowania realizacji swojej strategii rozwoju, tworząc przy tym nowe możliwości inwestycyjne dla osób szukających ciekawych propozycji do lokowania swoich nadwyżek finansowych. Taki model działalności umożliwia nam, z jednej strony dynamiczny, ale i bezpieczny wzrost, z drugiej pozwala partycypować w naszym rozwoju nabywcom czy to wprowadzanych na GPW obligacji korporacyjnych czy nieznajdujących się w publicznym obrocie certyfikatów inwestycyjnymi FIZ-ów, które tworzymy wspólnie z TFI – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapolu. – Naszą wiarygodność wśród inwestorów potwierdza, poza ponad 16-letnim doświadczeniem w działalności deweloperskiej i bogatym portfolio zrealizowanych projektów, otrzymany w styczniu ub. r., a podtrzymany w październiku, rating kredytowy na poziomie BB z perspektywą stabilną. – dodaje Michał Sapota.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie w Alternatywnym Systemie Obrotu na Rynku Catalyst, poza debiutującymi obligacjami serii T i U, znajdują się dwie inne serie instrumentów dłużnych Murapol S.A., wyemitowane w ramach publicznego programu emisji obligacji. Są to obligacje serii P o wartości 30 mln zł, z terminem wykupu przypadającym w kwietniu 2018 r. oraz serii R na kwotę blisko 22,5 mln zł z planowanym wykupem w październiku 2018 r.

Grupa Murapol w ciągu siedmiu lat aktywności na rynku Catalyst pozyskała w drodze ofert obligacji korporacyjnych około 500 mln zł, z czego 80 proc., zgodnie z terminami zapadalności, już wykupiła. Murapol, poza rynkiem instrumentów dłużnych, działa aktywnie także w obszarze funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

W bieżącym roku został rozliczony pierwszy FIZ zarządzany przez Murapol - Murapol Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Mieszkaniowy. Obecnie spółka zarządza środkami trzech funduszy stworzonych wspólnie z jednym z wiodących krajowych TFI, do których inwestorzy zewnętrzni wpłacili ponad 153,5 mln zł. Murapol w bieżącym roku planuje utworzyć kolejne, co najmniej 2 FIZ-y o unikatowej na rynku formule inwestycyjnej, które mają przynosić zyski niezależnie od koniunktury na rynku nieruchomości. Ponadto grupa zamierza uruchomić fundusz mieszkań na wynajem, który w ciągu 4-5 lat ma urosnąć do 1,5 mld zł zainwestowanych w mieszkania na wynajem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych