Ogrody na dachach, vertical forest, koncepcja smart city. Miasteczko Wilanów 2 to projekt cywilizacyjny

Co jest istotne dla pokolenia milenialsów oraz jeszcze młodszych odbiorców mieszkań, którzy wkraczają na konsumencki rynek? Jak można wdrażać proekologiczne, zielone koncepcje na polskich osiedlach już dzisiaj? Jaka jest koncepcja Miasteczka Wilanów 2? Rozmawiamy z Marcinem Gomołą, prezesem zarządu Polnordu.


Autor: HouseMarket.pl 13 maja 2019 08:23

– Milenialsi – to o nich myślimy, gdy projektujemy rozwiązania typu smart home, a w zasadzie smart city, gdyży w tej koncepcji jest projektowane Miasteczko Wilanów 2. Są to rozwiązania, polegające na tym, że klient otrzyma produkt całkowicie gotowy do użycia, wykończony pod klucz – mówi Marcin Gomoła, prezes zarządu Polnord.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Zmienia się też koncepcja osiedla. Psie dołki i place zabaw to już za mało. Prezes Polnordu ma koncepcję, by na dachach budynków zamiast kominów pojawiły się ogrody.

– Chcemy, by mieszkańcy wyszli na dachy, by ta powierzchnia biologicznie czynna, była jak największa. Rozważamy możliwość stworzenia vertical forest, czyli powierzchni biologicznie czynnej zlokalizowanej w pionie - na ścianach budynków, żeby zapewnić mieszkańcom jak najwięcej tlenu.

Ponieważ obecnie równie jak ciepła woda w kranie potrzebny jest szybki dostęp do internetu, Marcin Gomoła zapowiada, że będzie WI-FI najlepeszej jakości.

– Miasteczko Wilanów 2 to projekt cywilizacyjny – zapowiada prezez Polnordu. – Chcemy zorganizować miejsce świetnie zurbanizowane i odpowiadające potrzebom mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych