Pawlukowicz, Vantage Development: sytuacja nie zachwieje długofalowo kondycją grupyhousemarket.pl - 23 kwietnia 2020 15:00


- Spółki które maksymalnie wykorzystały koniunkturę rynkową w ostatnich latach oraz inwestowały przede wszystkim w produkty wysokiej jakości, mogą teraz spokojnie oczekiwać dalszego rozwoju wydarzeń - powiedział Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu CFO w Vantage Development.

W mediach trwają burzliwe dyskusje na temat funkcjonowania rynku nieruchomości w kontekście epidemii koronawirusa. Najważniejszą kwestią pozostaje ewentualny spadek cen mieszkań w ciągu najbliższych miesięcy.

- Deweloperzy przyznają, że zaobserwowali już spadek zainteresowania klientów, zmniejszyła się liczba zapytań czy zawieranych umów. Wyjaśnieniem tej sytuacji może być z jednej strony ograniczenia w możliwościach przemieszczania się, z drugiej niepewna przyszłość, która w tej chwili powoduje, że część osób odkłada decyzję o zakupie mieszkania w czasie - zapewnia Członek Zarządu CFO w Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu CFO w Vantage Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje, że Vantage Development podobnie jak inne spółki, również pozostaje pod wpływem epidemii COVID - 19. Jednakże dobre wyniki finansowe za 2019 rok oraz pierwszy kwartał tego roku pokazują, że sytuacja choć jest dużym wyzwaniem, nie zachwieje długofalowo kondycją grupy.

- Posiadane zasoby finansowe, doświadczony zespół oraz stale rozbudowywany bank ziemi dają nam teraz stabilne podstawy do zachowania ciągłości działalności - mówi Dariusz Pawlukowicz.