PHN kończy III kwartał z 4,4 mln zł zysku z działalności deweloperskiejPropertyNews.pl - 19 listopada 2020 10:34


Polski Holding Nieruchomości podsumował wyniki za III kwartał. Segment deweloperski jest coraz ważniejszy dla spółki, która planuje w najbliższym czasie ruszyć z dwoma nowymi inwestycjami mieszkaniowymi.

W trzecim kwartale 2020 r. Polski Holding Nieruchomości pomimo turbulencji rynkowych spowodowanych przez pandemię koronawirusa odnotował poprawę wyników finansowym zarówno na poziomie zysku netto jak i operacyjnym. W tym czasie zysk netto Grupy Kapitałowej PHN wyniósł 10,8 mln zł.W trzecim kwartale skorygowana EBITDA Grupy PHN wyniosła 22,7 mln zł, przychody z najmu wyniosły 47,8 mln zł wobec 45,5 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego, a zysk z najmu wyniósł 25,5 mln zł. W trzecim kwartale Grupa PHN osiągnęła zysk z działalności deweloperskiej, który wyniósł 4,4 mln zł.

Pomimo zawirowań na rynku Grupa PHN konsekwentnie realizuje swoje cele biznesowe, prowadząc zdywersyfikowaną działalność w sektorze nieruchomości mieszkaniowych, komercyjnych i logistycznych. Grupa utrzymuje dyscyplinę kosztową, niski poziom zadłużenia oraz zbilansowany portfel biznesowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Pomimo trudnego otoczenia makroekonomicznego spowodowanego trwającą pandemią udało się nam poprawić nasze wyniki finansowe. To ważny sygnał dla inwestorów. Pokazuje, że spółka jest na dobrej drodze, żeby w kolejnych kwartałach pokazywać pozytywne wyniki finansowe i jest odporna na pogorszenie sytuacji rynkowej – powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

- Wyniki trzeciego kwartału to także potwierdzenie słuszności strategii zakładającej dywersyfikację działalności i równoległe rozwijanie takich segmentów jak budownictwo komercyjne, mieszkaniowe a także logistyczne. Uważnie obserwujemy sytuację na rynku nieruchomości i jesteśmy gotowi do dalszych inwestycji – dodał Marcin Mazurek.

Celem strategicznym Grupy PHN pozostaje zwiększanie wartości spółki i dalsza poprawa efektywności. Spółka zaktualizowała ustanowiony w ubiegłym roku program emisji obligacji o łącznej wartości do 1 mld zł. W zależności od warunków rynkowych w czwartym kwartale tego roku spółka może rozważyć emisję kolejnej transzy obligacji.

Dla Grupy coraz bardziej istotny staje się segment mieszkaniowy. W trzecim kwartale PHN wybrał generalnego wykonawcę osiedla przy ul. Kusocińskiego w Łodzi – firmę Unibep. Niebawem rozpocznie się także realizacja innych projektów mieszkaniowych – na warszawskiej Białołęce i w Bydgoszczy. W tym roku spółka zakończyła także sprzedaż wszystkich mieszkań drugiego już etapu osiedla VIS  À VIS WOLA w Warszawie, a także mieszkań w kompleksie apartamentów Yacht Park w Gdyni.