Pierwsza polska budowa zasilana wiatrem. Jaśminowy Mokotów V będzie gotowy za dwa lata

Skanska rozpoczęła budowę piątego etapu nagradzanej inwestycji na warszawskim Mokotowie. Deweloper stworzy 6 dwupiętrowych budynków, a w nich łącznie 88 mieszkań, o metrażu od 26 do 106 m kw. Za projekt odpowiada pracownia BBGK Architekci, a nad realizacją osiedla czuwa spółka mieszkaniowa Skanska wraz z generalnym wykonawcą – Skanska S.A. Budowa inwestycji jest w całości zasilana „zieloną” energią.

Autor: Tamara Marczewska 04 sierpnia 2022 12:58

 • Skanska rozpoczęła realizację Jaśminowego Mokotowa V. Budowa jest w całości zasilana „zieloną” energią.
 • Deweloper stworzy 6 dwupiętrowych budynków, a w nich łącznie 88 mieszkań, o metrażu od 26 do 106 m kw. 
 • Projekt wykonała pracownia BBGK Architekci
 • Realizację prowadzi spółka mieszkaniowa Skanska z generalnym wykonawcą – Skanska S.A.
 • Planowany termin zakończenia budowy to pierwszy kw. 2024 roku

Jaśminowy Mokotów był pierwszym projektem mieszkaniowym w Warszawie, którego budowa w całości była zasilana energią ze źródeł odnawialnych. Kolejny etap osiedla to kontynuacja docenianych założeń architektonicznych i filozofii zrównoważonego budownictwa, z którego słynie szwedzki deweloper.

 - Rozpoczęliśmy kolejny etap realizacji osiedla Jaśminowy Mokotów. Prowadzimy prace przygotowawcze i ziemne na terenie działki. Wkrótce przejdziemy do wykonywania fundamentów budynków. Planowany termin zakończenia budowy to pierwszy kwartał 2024 roku – mówi Aleksandra Sokołowska, Project Manager w spółce mieszkaniowej Skanska.  

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jaśminowy Mokotów V_fot. Skanska Residential Development Poland (3).png

Skandynawska architektura

Wysokie drewniane okna, elegancka fasada i jasne wykończenie – oto najważniejsze cechy architektury budynków jednej z najbardziej popularnych inwestycji mieszkaniowych ze stajni Skanska.

 Osiedle Jaśminowy Mokotów ma być kameralnym kompleksem mieszkaniowym, skąpanym w zieleni.

Współczesna, zdecydowana i minimalistyczna wypowiedź architektoniczna, wynikająca ze spójności form, materiałów i kolorytu. Wyróżnia się na tle otaczającej zabudowy.

 

Zamierzeniem autorów projektu było stworzenie architektury mieszkaniowej o wysokim standardzie funkcjonalnym i estetycznym.

- O wyrazie budynków decydują horyzontalnie ukształtowane elewacje, ażurowe balustrady, duże przeszklenia i delikatna, jasna kolorystyka – wyjaśnia Wanda Januszewska, sprawująca nadzór autorski nad projektem z ramienia pracowni BBGK Architekci.

 Nowoczesne, ekologiczne, przyjazne

Technologia, która pozwoli mieszkańcom sterować oświetleniem i zasilaniem gniazd elektrycznych oraz regulować ogrzewanie w swoich lokalach - system smart home Appartme by Skanska znajdzie się każdym mieszkaniu. Każdy z właścicieli będzie mógł samodzielnie rozbudować bazowe funkcje systemu. Rozszerzyć go o czujniki obecności, sterowanie roletami i punktowym oświetleniem.

Skanska zapewni zaplecze dla cyklistów. Wieszaki rowerowe będą montowane w garażach przy każdym miejscu parkingowym, a stojaki pojawią się na zewnątrz budynków.

Jaśminowy Mokotów V_fot. Skanska Residential Development Poland (2).png

 

Inwestor rozbuduje też plac zabaw, który powstał już wcześniej na terenie osiedla. Teren rekreacyjny zostanie wzbogacony o stolik z ławkami oraz polankę piknikową, umożliwiającą rodzinne i sąsiedzkie spotkania.

Ogrodowy charakter 

Jaśminowy Mokotów słynie z otoczenia bujnej zieleni. Na terenie osiedla pojawią się nowe rośliny. Deweloper wybiera gatunki kierując się bioróżnorodnością.

Skanska korzysta z konsultacji i rekomendacji dendrologów, którzy pomagają w wyselekcjonowaniu rodzimych gatunków drzew, krzewów, bylin i traw ozdobnych.

Przy realizacji piątego etapu osiedla na Mokotowie, deweloper posadzi m.in.:  brzozy, jabłonie i kaliny koralowe.

Ekologiczny certyfikat BREEAM

Podobnie jak inne inwestycje mieszkaniowe Skanska, Jaśminowy Mokotów V będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

Odznaczenie to jest dla klientów gwarancją, że deweloper wraz z generalnym wykonawcą spełnili szereg niezwykle restrykcyjnych norm jakościowych wykraczających poza obowiązujące przepisy.

 

Jaśminowy Mokotów V w liczbach:

 • 6 dwupiętrowych budynków
 • 88 mieszkań
 • 26 do 106 m kw. metraż mieszkania 
 • 91 miejsc postojowych w garażu
 • 2,80 m - ponadstandardowa wysokość mieszkań
 • certyfikat BREEAM
 • system Appartme by Skanska
 • wysokie drewniane okna
 • wideodomofony umożliwiające kontakt z ochroną
 • preinstalacja klimatyzacji we wszystkich mieszkaniach na drugim piętrze
 • możliwość podłączenia ogrzewania podłogowego
 • balkony oraz prywatne ogródki na parterach
 • komórki lokatorskie oraz boksy/miejsca na rowery
 • autor projektu architektonicznego: BBGK Architekci

  

O The Skanska Group:

Skanska jest światowym liderem w budownictwie. Realizujemy projekty na wybranych rynkach w Skandynawii, Europie i USA. Kierując się wartościami Grupy, Skanska chcemy przyczyniać się do tworzenia lepszego społeczeństwa. Dostarczamy innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań zarówno dla prostych, jak i złożonych zadań. Zatrudniamy około 35 000 pracowników, a nasze przychody w 2019 roku wyniosły 177 miliardów SEK.

Skanska Residential Development Poland:

Deweloperem od 2011 r. na polskim rynku realizuje wysokiej jakości projekty mieszkaniowe. Czerpie z ponad 130-letniej historii Grupy Skanska i ponad 100-letniego doświadczenia w budowie domów i osiedli w takich krajach jak Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia, Finlandia i Czechy.

 Zgodnie z filozofią działania Skanska, stawia na budownictwo zrównoważone.

Projektuje bez barier architektonicznych, dla osób o różnym stopniu mobilności i w różnym wieku. Zapewnia równowagę między budynkami a strefami zielonymi i przemyślane przestrzenie wspólne dla mieszkańców.

 Realizacje w Polsce:

 • Park Ostrobramska,
 • Osiedle Mickiewicza (etap1, 2 I 3),
 • Jaśminowy Mokotów (etap 1 i 2),
 • Holm House (etap 1 i 2)
 • Park Skandynawia (etap 1)

W trakcie realizacji w Warszawie:

 • Jaśminowy Mokotów (etap 3),
 • Holm House (etap 3),
 • Osiedle Mickiewicza (etap 4),
 • Park Skandynawia (etap 2 i 3).

Osiedle Mickiewicza to pierwsze osiedle mieszkalne w Polsce z certyfikatem BREEAM, Jaśminowy Mokotów to pierwsza budowa w Warszawie zasilana wyłącznie energią wiatrową.

Holm House to z kolei pionierski projekt mieszkalny z certyfikatem “Obiekt bez barier”. Aktualnie wszystkie nasze inwestycje powstają zgodnie z certyfikacją środowiskową BREEAM.

W ciągu 10-lat obecności na polskim rynku mieszkaniowym firma zdobyła szereg branżowych nagród i wyróżnień w konkursach takich, jak: Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy; „Lider Dostępności”; PLGBC Green Building Awards, 4Buildings Awards “Zielony Orzeł” oraz “Twórcy Przestrzeni” „Rzeczpospolitej”, Listki CSR Polityki.

Co roku działania SKANSKA w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu są notowane w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych