Piotr Łopatka, Proxin Investment: minione trzy kwartały oceniamy jako zadowalające

Proxin Investment prowadzi dwie inwestycje - Nowe Ogrody 6.0 w Poznaniu oraz Nautic Park w nadmorskim Darłówku. Projekty już wystartowały, a budowy osiągają kolejne etapy zaawansowania. Więcej na temat aktualnych realizacji mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.

Autor: housemarket.pl 04 grudnia 2020 08:10

Nowe Ogrody 6.0 w Poznaniu oraz Nautic Park w nadmorskim Darłówku to dwa projekty realizowane przez Proxin Investment. Pozwolenia na budowę inwestycji zostały już uzyskane, a wraz z dokumentami składanymi do właściwego urzędu przedłożono również projekt techniczny. Proxin Investment, w przygotowaniu ma jeszcze jedną poznańską inwestycję i jak zapewnia Piotr Łopatka, podczas starania się o pozwolenie na budowę może zostać zastosowana nowelizacja prawa budowlanego.

- Słowo „być może” wynika z faktu, iż przez rok od uchwalenia nowych przepisów obowiązują zasady prawa przejściowego - można składać dokumenty według „starych” i „nowych” zasad. Mniejsza liczba dokumentów przy PBN (wyłączono obowiązek przedstawiania projektu technicznego, który nota bene stanowił aż 35 proc. wniosku) przyśpieszy kompletowanie dokumentacji, a tym samym całkowity czas realizacji projektów budowlanych - mówi Piotr Łopatka.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje, że pierwsze trzy kwartały dla Proxin Investment są zadowalające. Okres od stycznia do marca to czas sprzed pandemii, więc zainteresowanie mieszkaniami było wysokie. Od momentu pogarszającej się sytuacji społeczno-gospodarczej, zamknięcia kraju, przestoju gospodarczego zauważalny było spadek obrotu, choć rynek przedstawiciel firmy określa jako stabilny.

- Mamy wiec raczej do czynienia z normalizacją tempa sprzedaży niż z realną dekoniunkturą. Deweloperzy, którzy wypracowali rezerwy, tak jak Proxin Investment, nie mają się czego obawiać. Niepewność czuć zaś mogą mniejsi i „młodsi” gracze na rynku, jeśli nie mają zgromadzonego odpowiednio wysokiego kapitału lub finansują się kosztownymi instrumentami takimi jak np. obligacje - wyjaśnia Piotr Łopatka.

Nowe projekty Proxin Investment wprowadzone zostały na rynek już w trakcie ogłoszonej pandemii. Nowe Ogrody 6.0 oraz Nautic Park miały premierę w drugim kwartale 2020 i cieszą się zainteresowaniem.

- Można uznać, iż nawet ponadprzeciętnym. Z pewnością za takim stanem przemawia dobrze przemyślana oferta, trafiająca w oczekiwania klientów. W Nowych Ogrodach mamy duże mieszkania z przestronnymi tarasami do 40 mkw i ogródkami do 50 mkw. Zaś nadmorska inwestycja to pierwsza linia brzegowa tuż przy plaży, co oznacza widok na Bałtyk oraz bezpośrednią strefę jodowania - są to lokale, które można zakupić jako second home - podsumowuje Piotr Łopatka. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych