Polnord ma ambitne plany

W 2017 r. Polnord planuje uruchomienie 11 inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie, Wrocławiu  oraz Łodzi, które wprowadzą do oferty ok. 1450 lokali.

Autor: HouseMarket.pl 05 kwietnia 2017 10:41

Według danych ważonych udziałami Polnordu w poszczególnych spółkach grupy, w pierwszym kwartale 2017 r. sprzedano netto 335 lokali. To  najwyższy wynik w historii spółki i wzrost na poziomie 21 proc. w stosunku do pierwszego kwartału 2016 r. W tym czasie firma zawarła ostateczne umowy przeniesienia własności ze 113 klientami.

Sprzedaż netto lokali w spółkach 100 proc. zależnych od Polnordu wyniosła 278 sztuk, w porównaniu do 219 lokali sprzedanych w analogicznym okresie 2016 r.. Na osiągnięte wyniki największy wpływ miała sprzedaż w Warszawie, Trójmieście oraz Szczecinie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Osiągnięty rekordowy wynik sprzedaży jest efektem realizacji strategii, przyjętej przez nas w marcu ubiegłego roku. Intensyfikujemy działania w zakresie maksymalizacji zabudowy banku ziemi, uruchamiając sukcesywnie kolejne projekty, które następnie kierujemy do sprzedaży. Dalsze, spokojne i konsekwentne realizowanie założeń strategii pozwoli nam na osiągnięcie założonych celów, wśród których jest m.in. sprzedaż na poziomie 1500 lokali rocznie najpóźniej w 2019 roku - mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

W pierwszym kwartale 2017 r. spółka wprowadziła do oferty 153 lokale w nowej inwestycji Fotoplastykon w Gdańsku, a także 44 lokale w ramach kolejnego etapu inwestycji Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska. W analizowanym okresie Polnord zawarł przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości gruntowych położonych w Gdańsku o łącznej powierzchni 40604 mkw. Spółka planuje na tym terenie realizację 276 apartamentów wakacyjnych. Polnord dysponuje obecnie jednym z największych wśród firm deweloperskich banków ziemi, który pozwala zrealizować ok. 1 mln m kw. powierzchni mieszkalnej i użytkowej.

W 2017 roku Polnord planuje uruchomienie 11 inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie, Wrocławiu  oraz Łodzi, które wprowadzą do oferty ok. 1450 lokali.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych