Polnord ma pieniądze na Brzozowy Zakątek

Zarząd Polnordu uchwalił wcześniejszy wykup obligacji serii NS2 o wartości nominalnej 7.111.400 zł. Jego celem jest umożliwienie spółce uruchomienia czwartego etapu inwestycji Brzozowy Zakątek.

Autor: HouseMarket.pl 13 października 2016 10:48

Obecnie na działce ustanowiona jest hipoteka będąca elementem zabezpieczenia obligacji. Jej wykreślenie umożliwi rozpoczęcie projektu, które planowane jest jeszcze w bieżącym roku.

– Wcześniejszy wykup części obligacji świadczy o dobrej kondycji finansowej spółki i wpisuje się w realizację strategii grupy zarówno poprzez optymalizację zadłużenia, jak i umożliwienie realizacji kolejnego z zapowiedzianych projektów mieszkaniowych – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Ostatni kwartał 2016 roku jest dla grupy czasem wzmożonej pracy nad przygotowaniem kolejnych realizacji. Inauguracja Brzozowego Zakątka IV jest jednym z ostatnich punktów tegorocznego strategicznego planu, jakie zostały jeszcze przed nami – dodaje.

Dzień przedterminowego wykupu ustalono na 13 listopada br. Obligatariusze za każdą obligację otrzymają kwotę równą jej wartości nominalnej, odsetki w kwocie 1,46 zł brutto oraz premię w wysokości 0,50 zł brutto.

Obligacje serii NS2 o łącznej wartości nominalnej 34 mln zł zostały przydzielone 13 lutego 2015 r. Zgodnie z warunkami emisji termin ich wykupu przypada na 13 lutego 2018 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych