Polnord najwięcej sprzedaje w Trójmieście i Warszawie

Polnord, w okresie od stycznia do września 2016 roku Polnord sprzedał netto 782 lokale. W tym okresie deweloper przekazał klientom 665 lokali, które zostaną rozpoznane w wyniku finansowym.

Autor: HouseMarket.pl 07 października 2016 10:15

W samym trzecim kwartale 2016 r. liczba przekazań wyniosła, według danych ważonych, 200 lokali w porównaniu do 282 rok wcześniej. Sprzedaż ważona wyniosła 236 lokali, podczas gdy w analogicznym okresie 2015 r. deweloper zakontraktował 269 lokali. Kolejne 96 lokali objęte było umowami zobowiązaniowymi związanymi z projektem hotelowym realizowanym przez grupę w warszawskim Wilanowie. Na osiągnięte wyniki największy wpływ miała sprzedaż w Trójmieście oraz Warszawie.

– Odnotowany w trzecim kwartale bieżącego roku wolumen sprzedaży lokali związany jest z ograniczoną ofertą mieszkaniową, która sukcesywnie jest uzupełniana o atrakcyjne marżowo projekty. Na przełomie czerwca i lipca Polnord wprowadził do oferty w sumie 260 mieszkań na osiedlach Neptun II w Ząbkach, Tęczowy Las II w Olsztynie oraz Chabrowe Wzgórze w Kowalach na granicy Gdańska, a we wrześniu kolejne 99 lokali w budynku A3 Brzozowego Zakątka w Warszawie. Z uwagi na niedawne wprowadzenie projekty te miały mniejsze szanse, by znaleźć odzwierciedlenie w sprzedaży. Oczekujemy, że w większym zakresie pozytywnie wpływać będą na wyniki wykazywane w przyszłym roku – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od stycznia 2016 r. Grupa Polnord wprowadziła do sprzedaży dziewięć projektów mieszkaniowych. W przygotowaniu do uruchomienia znajdują się kolejne w Warszawie i Trójmieście, m.in. Stacja Kazimierz oraz nowy projekt przy ul. Flisykowskiego w Gdańsku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych