Polnord podliczył trzy kwartały

W okresie trzech kwartałów 2016 r. Polnord wypracował 156,6 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Zysk operacyjny w tym okresie wyniósł 4,7 mln zł, a zysk netto 5,6 mln zł. Od stycznia do września grupa przekazała w 13 realizowanych inwestycjach łącznie 665 lokali.

Autor: HouseMarket.pl 15 listopada 2016 09:06

W samym III kwartale br. grupa wygenerowała 51 mln zł przychodów, 0,3 mln zysku operacyjnego i 2,53 mln zł zysku netto. W wyniku minionego kwartału rozpoznano 200 lokali przekazanych klientom, w tym 60 lokali wydanych przez współkontrolowane przez Polnord SA: Grupę Kapitałową Fadesa Polnord Polska oraz Semeko Aquasferę i Stację Kazimierz (według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnych spółkach). Ważona sprzedaż mieszkań Grupy Polnord wyniosła w tym okresie 236 szt.

Po trzech kwartałach przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 156,6 mln zł. Najistotniejszy wpływ na poziom osiągniętych przychodów miało przekazanie klientom 527 lokali w inwestycjach realizowanych przez spółki w 100 proc. zależne od Polnord S.A. Najwięcej lokali zostało przekazanych na inwestycjach Śródmieście Wilanów (bud. F) zlokalizowanej w Warszawie – 115 lokali, Neptun I (etap II) zlokalizowanej w Ząbkach pod Warszawą - 100 lokali, Dwa Tarasy I-II zlokalizowanej w Gdańsku - 97 lokali, oraz City Park IV (bud. A5) zlokalizowanej w Łodzi - 92 lokale. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 45,9 mln zł i był wyższy 25,4 proc. od wyniku osiągniętego w analogicznym okresie roku ubiegłego (wynik dotyczy inwestycji kontrolowanych w 100 proc. przez Grupę).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Nasze wyniki po trzech kwartałach 2016 r wynikają bezpośrednio z realizacji przyjętej na początku roku strategii. Pracujemy nad rentownością sprzedaży a także optymalizacją posiadanych zasobów
i procesów biznesowych w grupie. Wszystkie podejmowane przez nas dzisiaj działania znajdą swoje odzwierciedlenie w kolejnych kwartałach – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

W III kwartale 2016 r. Grupa wprowadziła do sprzedaży trzy projekty. Budynek A3 osiedla Brzozowy Zakątek w Warszawie (99 lokali), budynek nr 8 osiedla Tęczowy Las II w Olsztynie (87 lokali) oraz ostatni etap inwestycji osiedla Ku Słońcu w Szczecinie (154 lokale). Najnowszym niedawno wprowadzonym do sprzedaży projektem jest Rezydencja Brzozowy Zakątek, w której deweloper oferuje Klientom jakość premium. W dwóch eleganckich trzypiętrowych budynkach zaprojektowano tu 107 mieszkań o wysokim standardzie, które zostaną wyposażone w technologię Smart Home. Znajdą się wśród nich zarówno propozycje dla singli od 29 mkw., jak i przestronne, rodzinne mieszkania o powierzchni do 92 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych