Polnord składa kolejny pozew

Polnord złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew przeciwko MPWiK i mieście Warszawa. Pozew dotyczy odpłatnego przejęcia prawa własności kompleksowego Systemu Odprowadzenia Wód Deszczowych w Miasteczku Wilanów, którego Polnord jest właścicielem. Wysokość roszczeń sięga ok. 52 mln zł brutto.

Autor: HouseMarket.pl 26 października 2016 11:12

Sprawne i niezakłócone działanie SOWD służy dobru wspólnemu, gdyż system ten zbiera i odprowadza wody opadowe i roztopowe z silnie zurbanizowanych terenów miasta, w tym z dróg publicznych.

Z systemu SOWD korzystają wszystkie funkcjonujące na terenie tzw. Miasteczka Wilanów inwestycje mieszkaniowe. Zaniechania w tym obszarze doprowadziłyby do katastrofalnych w skutkach zalań podziemnych kondygnacji i infrastruktury tam posadowionej. Utrzymanie kanalizacji deszczowej należy do zadań własnych gminy, jednakże m.st. Warszawa nie wywiązuje się w tym zakresie ze swoich ustawowych obowiązków.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Należy przypomnieć, że przed Sądem Okręgowym w Warszawie toczą się obecnie jeszcze dwa postępowania z powództwa Polnord przeciwko MPWiK. Przedmiotem jednego z nich jest roszczenie o odpłatne przejęcie urządzeń sieci wodociągowo – kanalizacyjnej wybudowanej w trakcie prowadzenia inwestycji Miasteczko Wilanów, zaś przedmiotem drugiego - roszczenie o wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z tych urządzeń przez MPWiK.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych