Polnord trzyma poziom

Według danych ważonych udziałami Polnord w poszczególnych spółkach grupy, w II kwartale 2017 roku sprzedano netto 316 lokali. To wynik o 17 proc. wyższy w stosunku do II kwartału 2016 roku. W II kwartale br. deweloper przekazał klientom 228 mieszkań, które zostaną rozpoznane w wyniku finansowym za miniony kwartał, przy 163 mieszkaniach w analogicznym okresie ub.r. i 109 – w I kwartale br.

Autor: HouseMarket.pl 07 lipca 2017 12:13

Sprzedaż netto w spółkach 100 proc. zależnych od Polnord wyniosła w II kwartale 2017 roku 239 lokali, w porównaniu do 203 lokali sprzedanych w analogicznym okresie 2016 roku. Na osiągnięte wyniki największy wpływ miała sprzedaż w Warszawie, Trójmieście oraz Szczecinie.

– Osiągane od początku bieżącego roku rekordowe wyniki sprzedaży na poziomie ponad 300 lokali na kwartał są wynikiem realizacji przyjętej strategii Spółki, zgodnie z którą dążymy do jak najszybszej zabudowy posiadanego banku ziemi i stałego rozszerzania naszej oferty. Efektem tych działań jest także znaczący wzrost liczby przekazanych mieszkań. W I kwartale br. było to 109 lokali, a w II kwartale jest ich o 119 więcej – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W II kwartale 2017 r. spółki w 100 proc. zależne od Polnord wprowadziły do sprzedaży łącznie 596 mieszkań. Na liczbę tę złożyło się: 209 mieszkań budowanych w podwarszawskich Ząbkach w II etapie osiedla Neptun II, 152 lokale w nowej inwestycji Studio Morena w Gdańsku, 139 lokali w ramach kolejnego etapu inwestycji Chabrowe Wzgórze w Kowalach k/Gdańska oraz 96 mieszkań w nowym budynku, który powstanie na terenie osiedla Tęczowy Las II w Olsztynie. Jednocześnie, w omawianym okresie, spółka Fadesa Polnord Polska wprowadziła na rynek 83 apartamenty w ramach inwestycji Innova III we Wrocławiu, a o 80 kolejnych mieszkań powiększyła się oferta stołecznego osiedla Stacja Kazimierz, które jest wspólną inwestycją Polnordu i Grupy Waryński.

Posiadając największy wśród deweloperów bank ziemi w Polsce, Polnord równocześnie aktywnie wyszukuje kolejne atrakcyjne działki pod inwestycje. 5 lipca br. Spółka podpisała ostateczną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości, składającej się z dwóch działek o łącznej powierzchni 40,5 tys. m kw., położonej w pasie nadmorskim w Gdańsku, w dzielnicy Stogi. Spółka planuje na tym terenie realizację 276 apartamentów wakacyjnych.

W 2017 roku Polnord zaplanował uruchomienie 11 inwestycji, głównie na strategicznych dla firmy rynkach warszawskim i trójmiejskim, ale także we Wrocławiu, Olsztynie oraz Łodzi. W sumie Spółka planuje w br. wprowadzić do sprzedaży ok. 1450 mieszkań, a sprzedać ok.1250 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych