Polnord wygrywa w sądzie

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał korzystny dla Polnord wyrok zasądzający na rzecz spółki kwotę 10 mln powiększoną o odsetki ustawowe, od dnia wniesienia pozwu, które wynoszą obecnie ok. 5 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 26 kwietnia 2017 09:14

Polnord dochodził roszczenia z tytułu zapłaty kary umownej za niewywiązanie się z przedwstępnej umowy sprzedaży akcji, jaka została zawarta przez Polnord z Aroga Holdings.

- Sąd podzielił naszą argumentację w tej sprawie i uznał, że dochodzone przez spółkę roszczenie jest w całości zasadne – informuje Dariusz Krawczyk, prezes Polnordu. – Przyjmujemy ten fakt z satysfakcją. Konsekwentnie dążymy do finalizacji wszelkich sporów sądowych, w których stroną jest Polnord. Dzięki temu spółka może w pełni koncentrować się na podstawowej działalności i realizacji przyjętej strategii na lata 2016-2019, która zakłada m.in. osiągnięcie poziomu sprzedaży na poziomie co najmniej 1500 lokali rocznie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Polnord, na podstawie przedmiotowej umowy, zobowiązał się do sprzedaży akcji spółki Dolnośląskie Surowce Skalne SA w terminie do 31 marca 2012 r. Jednym z postanowień umowy był zapis o karze umownej w wysokości 10 mln zł w przypadku nie nieprzystąpienia przez Aroga do zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży. Ponadto została zawarta umowa poręczenia z Panem Janem Łuczakiem ( który był wówczas Prezesem Aroga oraz DSS), który poręczył w całości za zobowiązania Aroga z tytułu wykonania umowy. Aroga nie zakupiła akcji DSS, wobec czego Polnord naliczył karę umowną i wystąpił przeciwko spadkobiercom Pana Łuczaka z pozwem o zapłatę.

Wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu nie jest prawomocny, pozwanym przysługuje apelacja do Sądu Apelacyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych