Polnord wyrównuje rachunki

Według danych ważonych udziałem Polnord w spółkach zależnych, w 2016 roku grupa zawarła umowy sprzedaży 1023 lokali. To wynik zbliżony do wypracowanego w 2015 roku, kiedy sprzedane zostały 1054 lokale.

Autor: HouseMarket.pl 09 stycznia 2017 09:16

W samym czwartym kwartale 2016 r. zawarto 241 umów sprzedaży lokali, podczas gdy w analogicznym okresie poprzedniego roku było ich 262. W wyniku finansowym grupy za ubiegły rok rozpoznanych zostanie 841 lokali, w tym 176 w samym czwartym kwartale. Największy udział w tym wyniku miały projekty: Śródmieście Wilanów i Stacja Kazimierz w Warszawie, Neptun w Ząbkach i Dwa Tarasy w Gdańsku.

– W drugim półroczu 2016 r. grupa wykazała dużą aktywność w rozszerzaniu oferty. Spodziewamy się, że wprowadzone inwestycje pozwolą skutecznie realizować potencjał sprzedażowy w kolejnych kwartałach bieżącego roku, pozytywnie wpływając na wyniki spółki. Jednocześnie będziemy kontynuować prace nad uruchamianiem kolejnych projektów, w których w 2017 roku wprowadzimy do sprzedaży łącznie około 1500 lokali. Wśród nich znajdą się dwie duże inwestycje w Trójmieście – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie w realizacji znajduje się 21 projektów na 2075 mieszkań.

Grupa Polnord wprowadzanie nowych projektów w 2016 r. zwieńczyła uruchomieniem sprzedaży Rezydencji Brzozowy Zakątek, w której oferuje klientom 107 mieszkań premium w technologii smart home. Wcześniej, w połowie października, do oferty trafiły 173 mieszkania w trzecim etapie Stacji Kazimierz w Warszawie, a we wrześniu – kolejnych 99 lokali w bud. A3 Brzozowego Zakątka. Z kolei na przełomie czerwca i lipca wprowadzono do sprzedaży w sumie 260 mieszkań na osiedlach Neptun II w Ząbkach, Tęczowy Las II w Olsztynie oraz Chabrowe Wzgórze w Kowalach na granicy Gdańska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych