Powiązany z Cordią fundusz wchodzi na europejski rynek

Futureal, deweloper w Środkowej Europie, zapowiedział dziś rozszerzenie działalności. Poprzez nowo powstałą spółkę Futureal Investment Partners zamierza inwestować w nieruchomości i zarządzać aktywami w całej Europie.

Autor: Housemarket.pl 09 grudnia 2021 10:51

Futureal planuje osiągnąć znaczącą pozycję na rynku zarządzania inwestycjami i aktywami poprzez współpracę z kluczowymi inwestorami instytucjonalnymi w sektorach biurowym, logistycznym i handlowym w Europie. W polu zainteresowań spółki znajdują się projekty do przebudowy, i wynajmu. Futureal Investment Partners będzie je realizować kompleksowo, angażując się we wszystkie etapy inwestycji – od strategii, zakupu i finansowania po sprzedaż.

W Polsce grupa Futureal jest obecna już od 2014 r. poprzez należącą do niej markę Cordia, która specjalizuje się w projektach mieszkaniowych. Warto nadmienić, że polski rynek zajmuje w strategii Cordii kluczowe miejsce – już teraz nad Wisłą sprzedaje się ok. połowa wszystkich mieszkań realizowanych przez Grupę. Poza tym w ostatnim roku Cordia została wyłącznym akcjonariuszem Polnord SA, polskiego dewelopera z atrakcyjnym bankiem ziemi, a także wyemitowała swoje pierwsze obligacje na rynku Catalyst. Aktualnie w jej ofercie znajdują się projekty w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych