Prezes Dom Development: dobry rok dla spółki i... to nie koniec

W II kwartale 2017 roku Dom Development sprzedał rekordową liczbę 850 lokali, poprawiając rezultat z II kwartału poprzedniego roku o 21 proc.

Autor: housemarket.pl 05 lipca 2017 10:14

Największą sprzedaż w II kwartale spółka odnotowała na projektach: Wilno, osiedle Premium, Moderna, Amsterdam, Saska, Żoliborz Artystyczny oraz Apartamenty Mokotów nad Skarpą. Łączna sprzedaż Dom Development w I półroczu 2017 roku wyniosła 1.656 lokali wobec 1.316 lokali rok wcześniej, co dało ponad 26 proc. wzrost. 

W II kwartale 2017 r. spółka przekazała 635 lokali wobec 564 lokali w II kwartale 2016 r co stanowi 13 proc. zwyżkę. Na wynik finansowy za II kwartał wpływają głównie przekazania na projektach: osiedle Premium (175 lokali), apartamenty Mokotów nad Skarpą (112 lokali) oraz osiedle  Moderna etap 1 (153 lokale). Łącznie w I półroczu 2017 roku spółka przekazała 865 lokali wobec 820 lokali rok wcześniej (wzrost o 5 proc).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rok 2017 był dla grupy przełomowy. Od 8 czerwca 2017 r. skład GK Dom Development powiększył się o Grupę Kapitałową Euro Styl, działającą na rynku trójmiejskim. Po akwizycji Dom Development działa już na trzech rynkach: warszawskim, trójmiejskim i wrocławskim. Opublikowane dane nie zawierają wyników GK Euro Styl, która sprzedała w I półroczu 2017 r. 358 lokali (w tym 189 lokali w II kwartale).

II kwartał 2017 roku nadal był okresem utrzymywania się silnego popytu na mieszkania, zarówno w Warszawie jak i Trójmieście oraz Wrocławiu, co zaowocowało tak wysoką sprzedażą mieszkań przy wzroście cen (najwyższym w Trójmieście, a najniższym we Wrocławiu). Popyt nadal był wspierany utrzymującymi się niskimi stopami procentowymi, korzystną sytuację na rynku pracy oraz wysoką dostępnością kredytów hipotecznych. Dużą część sprzedaży, tak jak w kilku poprzednich kwartałach, stanowiły zakupy lokali przez klientów „gotówkowych” (ok. 40 proc. sprzedaży Dom Development w tym okresie).

Na wzrost sprzedaży Dom Development osiągnął również poprzez konsekwentne wzbogacanie oferty. W II kwartale 2017 roku wprowadzono do sprzedaży 6 projektów w Warszawie z łączną ilością 1.300 lokali. - Najważniejszymi czynnikami, które pozwalają wykorzystywać silny rynek są, dla Dom Development, zdywersyfikowany bank ziemi i projekty gotowe do szybkiego wprowadzenia. W kolejnych kwartałach oczekujemy mocnego popytu na rynku mieszkaniowym - powiedział Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych