Prezes Dom Development: Jesteśmy rozpędzeni

- Pierwszy raz w historii firmy przekroczyliśmy poziom 700 lokali sprzedanych w jednym kwartale - mówi Jarosław Szanajca, prezes Dom Development. - Jesteśmy rozpędzeni.

Autor: HouseMarket.pl 25 sierpnia 2016 12:51

Zdaniem prezesa Szanajcy, sytuacja rynkowa nadal sprzyja biznesowi deweloperskiemu. Sprzedaż utrzymuje się na wysokim poziomie przy stabilnych cenach.

- Były obawy związane z wygaszaniem programu Mieszkanie dla Młodych, jednak jego siła sprawcza była przeceniona - mówi Jarosław Szanajca. - Wyniki, tak nasze, jak i innych deweloperów, pokazują, że MdM był programem wspierającym, ale jego brak nie przyhamował tempa sprzedaży.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Coraz więcej chętnych na mieszkanie za pół miliona

Eksperci szacują, że w tym roku na terenie Warszawy może się sprzedać około 20 tys. mieszkań - to absolutny rekord. Nadal jednak - zdaniem dewelopera - mamy do czynienia z równowagą popytu i podaży. - To nie jest boom - zastrzega Szanajca. - Ceny mieszkań nie rosną, ale utrzymują się na stałym poziomie.

Coraz więcej mieszkań kupowanych jest za gotówkę. - Spora część to mieszkania inwestycyjne - mówi prezes Dom Development. Firma umacnia również pozycję w segmencie mieszkań z wyższej półki. Wraz ze wzrostem sprzedaży rosła wartość transakcji. - W drugim kwartale 2016 r. 60 proc. z 701 sprzedanych mieszkań kosztowało min. 450 tys. zł - mówi Janusz Zalewski, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. finansowych Dom Development.

W pierwszym półroczu firma wydała na zakup ziemi 110 mln zł na działki pod osiedla Sobieskiego (apartamenty), Kowalczyka i nowy etap Wilna. W lipcu kolejne 130 mln zł pochłonął zakup ziemi pod nowy projekt apartamentowy - Marina Mokotów. - To był skomplikowany zakup, ale udało się - podsumowuje Szanajca. - W projekcie na Mokotowie powstanie ok. 750 mieszkań i apartamentów. 

Od stycznia do czerwca 2016 roku firma wprowadziła do realizacji 11 projektów, obejmujących łącznie 1775 lokali, z czego 1349 lokali na ośmiu projektach zostało uruchomionych w drugim kwartale 2016. W efekcie na koniec czerwca 2016 r. w ofercie spółki znajdowało się 3011 lokali, w 17 lokalizacjach (15 warszawskich, dwóch wrocławskich). W drugiej połowie roku deweloper rozpocznie realizację kolejnych ośmiu projektów na ok. 1000 mieszkań.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych