Prezes Dom Development o przejęciu Grupy Euro Styl: Kupujemy rozpędzony wehikuł

Kupujemy rozpędzony wehikuł: firmę dochodową, której działalność nam się po prostu podoba – tak podsumowuje transakcję zakupu Grupy Euro Styl Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development. - Nasza ingerencja w działalność spółki będzie niewielka – podkreśla.

Autor: HouseMarket.pl 18 maja 2017 12:35

17 maja br. Dom Development zawarł z Forum IV funduszem inwestycyjnym zamkniętym z siedzibą w Krakowie przedwstępną umowę sprzedaży, zgodnie z którą Forum zobowiązało się do sprzedaży Spółce 100 proc. akcji w Euro Styl S.A. z siedzibą w Gdańsku oraz 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Euro Styl Development sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. W wyniku Transakcji Dom Development S.A. uzyska pełną kontrolę nad Grupą Kapitałową Euro Styl S.A.

- Bardzo dokładnie przyjrzeliśmy się firmie Euro Styl. Spełniała wszystkie nasze oczekiwania: duże doświadczenie, dobra polityka finansowa i zarządzanie, atrakcyjny bank ziemi, komplementarna działalność, a poza tym – co już wyszło na dalszych etapach rozmów - zbliżone wartości - wyjaśnia motywy Jarosław Szanajca. - Jesteśmy firmą, która się rozwija – transakcja zakupu Euro Stylu ma wzmocnić skalę działania. Dzięki przejęciu zyskamy m.in. czołową pozycję pod względem sprzedaży w Polsce. Biorąc pod uwagę chociażby bank ziemi na łącznie 8 tys. mieszkań - z czego 6,7 tys. w portfolio Dom Development i ok. 1,3 tys. w ofercie Euro Stylu - dysponujemy ogromnym potencjałem, który może udźwignąć duży popyt na rynku – dodaje.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzięki przejęciu, aktualna łączna oferta obu firm to prawie 3 tys. mieszkań w kilku segmentach rynku; zasięg działalności obejmie trzy miasta: Wrocław, Warszawa i Trójmiasto.

Marka i struktura działalności Euro Stylu pozostanie niezmienne. Firma zajmie się działalnością wyłącznie mieszkaniową. - Euro Styl zyska jeszcze jeden atut: przy zwiększeniu skali działalności firma będzie posiadała dostęp do najtańszego wśród deweloperów finansowania – mówi Szanajca. - Po transakcji liczymy, że wspólnymi siłami będziemy zwiększać skalę działalności w Warszawie i Gdańsku.

Zwłaszcza rynek trójmiejski cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem ze strony deweloperów.

- Rynek Trójmiasta jest jednym z największych i najbardziej zrównoważonych rynków mieszkaniowych w Polsce. Tu popyt spotyka się ze sprzedażą. W okresie 5 lat podwoiliśmy wolumen sprzedaży na tym rynku – do 9 tys. mieszkań – mówi Mikołaj Konopka, wiceprezes Euro Stylu. - Obiecujące perspektywy mają swoje podstawy. Województwo pomorskie ma dodatni przyrost naturalny i wizerunek miasta jako modnego miejsca do życia. Mieszkańców przyciąga również biznes – szczególnie z sektora SSC/BPO - wyjaśnia.

Euro Styl jest jednym z nielicznych deweloperów w Trójmieście, którzy działają na terenie całego województwa. - W banku ziemi mamy wiele projektów, które mają kolejne etapy i cieszą dużym zainteresowaniem klientów – mówi Mikołaj Konopka. - Przygotowujemy dwie nowości: kameralny projekt Scena Apartamenty oraz Osiedle Beauforta, gdzie planujemy, tzw. osiedle z pomysłem – zapowiada wiceprezes Euro Stylu.

Deweloper zapowiada start sprzedaży projektu Scena Apartamenty pod koniec maja, z kolei Osiedle Beauforta wejdzie do oferty w czerwcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych