Prezes Sawa Apartments: Trzeba poznać marzenia klienta

Dziś luksusowy apartamentowiec musi być zbudowany wyłącznie z najdoskonalszych i najbardziej szlachetnych materiałów. - Skala oczekiwań jest na miarę czasów. Trzeba poznać marzenia klienta - o nowych inwestycjach i trendach na rynku nieruchomości premium mówi Marian Okręglicki, prezes Sawa Apartments.

Autor: HouseMarket.pl 16 listopada 2016 09:13

Budowa Solca Residence powoli dobiega końca. Co planuje Sawa Apartments w najbliższej przyszłości w sektorze inwestycji dla klienta premium?

Niedługo ruszymy z budową dwóch obiektów luksusowych w obszarze metropolitalnym Warszawy. Jeden z nich będzie w stolicy na Ochocie, drugi w Zegrzu Północnym bezpośrednio nad Jeziorem Zegrzyńskim. Obie inwestycje będą charakteryzowały się prestiżem w stylu Solca Residence. Projekty cechuje niebanalna architektura oraz zakładają one zastosowanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Apartamentowce oprócz najwyższej jakości przestrzeni pozwolą ich mieszkańcom na nieskrępowane codzienne aktywności. Będą to nasze ambitne projekty, albowiem nie traktujemy ich jedynie jako biznes, ale także pozytywną misję społeczną i kulturową.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt na Ochocie ruszy w II kwartale przyszłego roku. Będzie to projekt premium silnie zbliżony swoją klasą i ekskluzywnością do Solca Residence. Znajdą tam zastosowanie najlepsze materiały budowlane oraz szlachetny kamień na elewacjach. Obiekt będzie miał bardzo kameralny charakter. Na jednej kondygnacji nie będzie więcej niż cztery apartamenty. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 2,2 tys. mkw.

Kto w Polsce kupuje dobra luksusowe?

Nie ma jednej prostej odpowiedzi na takie pytanie, tym bardziej, że rynek potrafi przynieść wydarzenia nieprzewidywalne, o czym nieraz wspomina także Państwa portal. Apartamenty luksusowe kupują zarówno obywatele polscy, jak i cudzoziemcy.

Jak duża jest to grupa odbiorców?

Według różnych szacunków w Polsce pracuje 110-150 tys. menedżerów dużych zachodnich firm i korporacji o zasięgu światowym. Są to osoby, które wiążą się z naszym krajem na stałe i decydują się na dalsze życie mając w Polsce dom lub apartament. Czasami jest to ich jedyne miejsce zamieszkania, czasami zaś apartament w Polsce jest jednym z kilku na świecie, gdyż tak układa się ich aktywność zawodowa. Apartamenty luksusowe są także dobrem w polu zainteresowania osób ze świata show-biznesu, mediów i sportu. Nieruchomości premium są także nabywane w celach inwestycyjnych. W Polsce kupują je w większej liczbie zarówno osoby prywatne, jak i fundusze nieruchomościowe niskiego ryzyka, gdyż charakteryzują się większa stabilnością i są bardziej odporne na wahania rynku aniżeli standardowe lokale mieszkalne.

Czego oczekują nabywcy dóbr luksusowych? Jakich nowinek, ułatwień, materiałów, technologii?

Oczekują wielu czynników i to już u źródeł, czyli w fazie projektowania luksusowego apartamentowca. Idealnym tego przykładem jest budowany obecnie przez nas Solec Residence. Inwestycja ta nieprzypadkowo ma konstrukcję słupowo-płytową, gdyż pozwala to na olbrzymią elastyczność w układzie apartamentów bez względu na to, jak były one zaplanowane w projekcie architektonicznym. Zwróćmy uwagę na fakt, iż Solec Residence miał mieć 113 apartamentów, lecz będzie ich miał 94. Jest to właśnie efektem oczekiwań klientów, że będą oni współtwórcami miejsc ich przyszłego zamieszkania. W Solcu Residence łączyliśmy na życzenie klientów po dwa lub po trzy apartamenty i to zarówno na tych samych piętrach, jak i na sąsiednich kondygnacjach tworząc przez to przestrzenie wielopoziomowe.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych