Proponujemy Polakom to, co w Finlandii najlepsze

- Nasi klienci bardzo pozytywnie odbierają fińskie standardy, co wielokrotnie podkreślali w rozmowach z nami. Wychodzimy im naprzeciw, oferując to, co w Finlandii najlepsze – mówi Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce.

Autor: HouseMarket.pl/Grażyna Kuryłło 13 stycznia 2017 09:00

To był z pewnością ważny rok dla YIT. Jak by go pan podsumował?

Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce: W 2016 roku zaczęliśmy operacyjną działalność deweloperską. W maju 2016 roku rozpoczęliśmy budowę i sprzedaż pierwszego projektu mieszkaniowego, Nordic Mokotów. Inwestycja powstaje we wschodniej części Parku pod Skocznią na Mokotowie. Docelowo wybudujemy w tym miejscu prawie 300 mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W minionym roku aktywnie poszukiwaliśmy gruntów pod kolejne inwestycje. W październiku zakupiliśmy atrakcyjną działkę na północy Warszawy, na której powstanie nasz drugi projekt mieszkaniowy – Aroma Park. W ramach inwestycji przy ul. Klasyków przywrócimy świetność historycznej zabudowie drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904 oraz zbudujemy nowe, kameralne budynki mieszkalne, które stylem wpiszą się w historyczne otoczenie. Rozpoczęcie przedsprzedaży w Aroma Park planowane jest na wiosnę 2017 roku.

Pamiętamy o tym, że podstawą sukcesu w naszej branży są ludzie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy skompletowaliśmy zespół, który obecnie liczy 15 osób. W przypadku nabycia kolejnych projektów będziemy prowadzić dalsze rekrutacje.

Jak idzie realizacja Nordic Mokotów. Czy postępy na budowie są zadowalające?

- Budowa pierwszego etapu realizowana jest zgodnie z planem – w grudniu świętowaliśmy zawieszenie wiechy na ukończonej konstrukcji obiektu. Obecnie pierwszy etap, ze 125 mieszkaniami, osiągnął stan surowy zamknięty. Klienci odbiorą swoje mieszkania pod koniec lata tego roku. Udało się nam zrealizować zakładany plan sprzedaży na 2016 rok i uzyskać już pewną rozpoznawalność marki na rynku warszawskim.

Czy Polacy dobrze przyjęli fińską filozofię budowania osiedli?

 - Finlandia kojarzona jest z niezawodnością, a także wysoką jakością i przywiązaniem do ekologicznych rozwiązań. Są to wartości, które promujemy i wprowadzamy w naszych obecnych inwestycjach. Klienci bardzo pozytywnie odbierają fińskie standardy, co wielokrotnie podkreślali w rozmowach z nami. Wychodzimy im naprzeciw, oferując to, co w Finlandii najlepsze. Przykładowo, w Nordic Mokotów tarasy będą drewniane, a w części mieszkań zostaną zainstalowane sauny. Nasi klienci mogą także zakupić miejsce postojowe z instalacją do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Czy w Aroma Park na Białołęce powstaną głównie apartamenty, czyli osiedle premium?

- Właśnie przygotowujemy się do uruchomienia przedsprzedaży pierwszego etapu inwestycji. Uważam, że ta niezwykła lokalizacja skierowana do właściwej grupy docelowej pozwoli nam stworzyć najlepsze miejsce do życia na Białołęce.

Rewitalizacja to trudne i kosztowne przedsięwzięcie. Czy YIT nie boi się długotrwałego i kosztownego procesu?

- Zakup działki był decyzją przemyślaną, która zapadła po gruntownej analizie nakładów, jakich będzie wymagać inwestycja. Jako grupa YIT mamy doświadczenie w prowadzeniu tego typu projektów w innych krajach, dlatego jestem pewny, że przywrócenie do świetności budynków Henryka Bienenthala zakończy się sukcesem.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych