Raiffeisen Polbank sfinansuje inwestycję NY Residence w Krakowie

Inwestor i deweloper projektu NY Residence w Krakowie (ul. Wrocławska 33), spółka Terra Casa przez spółkę celową podpisała z Raiffeisen Polbankiem umowę kredytową na realizację tej inwestycji.

Autor: HouseMarket.pl 23 stycznia 2017 12:51

Kredyt pozyskany w Raiffaisen Polbank sfinansuje 70 proc. wartości inwestycji. Pozostała kwota została pokryta ze środków własnych spółki. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2018 roku.

– Budowa NY Residence Wrocławska 33 jest w toku. Projekt spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony nabywców i mieszkańców Krakowa. Wzbudził też duże zainteresowanie wśród inwestorów, którzy doceniają zarówno jego walory architektoniczne, zastosowane w nim zaawansowane technologie, jak i potencjał rozwojowy tej części Krakowa. Współpraca z Raiffeisen Polbank jest świetnym dopełnieniem i gwarancją terminowej oraz bezpiecznej realizacji inwestycji – komentuje Artur Tłustochowski, prezes zarządu Terra Casa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Powstający budynek nawiązuje do wielkomiejskiego stylu i swobody życia Nowego Jorku. Nowojorskie motywy inspirowane są piosenką Jay’a Z i Alicii Keys „Empire State of Mind”.

– O sukcesie nieruchomościowych projektów decydują: funkcjonalność, komfort i lokalizacja. Realizowana inwestycja spełnia wszystkie te kryteria, dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w jej finansowanie. Dla naszego banku to jeden z ważniejszych projektów w segmencie nieruchomości na terenie Krakowa – podkreśla Agnieszka Barnaś, dyrektor centrum bankowości korporacyjnej w Raiffeisen Bank Polska.

NY Residence to 130 mieszkań o wysokim standardzie wykończenia, wyposażonych w najnowsze technologie, 4 lokale użytkowe, 100 miejsc postojowych oraz dwie rowerownie. Autorem projektu jest biuro projektowe Kubatura, projekt wnętrz przygotowała pracownia MJ Animo, a generalnym wykonawcą NY Residence Wrocławska 33 wybrana została firma TK–Bud z Krakowa.

Inwestycja powstaje w atrakcyjnej lokalizacji, w dzielnicy Krowodrza, niecałe 2 km od Starego Miasta, z pełną własnością hipoteczną gruntu. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne punkty usługowe i handlowe, w tym bardzo chętnie odwiedzany przez Krakowian plac targowy Nowy Kleparz, słynący z bogatej oferty produktów ekologicznych czy zdrowej żywności. Bliskość parków, historycznej starówki oraz wysoki standard wykończenia jest ogromnym atutem inwestycji. Miejsce to jest również doskonale skomunikowane z resztą miasta i oznacza łatwy i szybki dostęp do obiektów rozrywki i rekreacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych