Razem lepiej. Grupa Echo-Archicom sprzedała blisko 4,5 tys. mieszkań

Duża i atrakcyjna oferta mieszkań, rozpoznawalne i cieszące się zaufaniem brandy oraz dobre warunki rynkowe sprawiły, że ubiegły rok był doskonały dla Echo Investment i Archicomu, który w kwietniu dołączył do jego grupy. Sprzedawcy obu spółek sprzedali w ubiegłym roku blisko 3 tys. mieszkań. To o 16 proc. więcej niż sprzedaż obydwu firm łącznie w 2020 r.

Autor: PropertyNews.pl 10 stycznia 2022 09:36

  • Echo Investment zakontraktowało i rozpoczęło budowę blisko 1,5 tys. lokali dla Resi4Rent, platformy z sektora PRS.
  • Łączny wynik sprzedaży 4,5 tys. mieszkań gwarantuje grupie miejsce wśród największych graczy w Polsce.

Poprzez wzrost organiczny oraz przejęcie Archicomu, Grupa Echo Investment stała się jednym z największych deweloperów sprzedających mieszkania w Polsce. Cała grupa na koniec trzeciego kwartału 2021 r. miała w budowie i przygotowaniu około 120 projektów mieszkaniowych o łącznej powierzchni użytkowej 1 mln mkw. W całym roku rozpoczęła budowę i sprzedaż lokali w 17 projektach, które powiększyły ofertę o prawie 3,8 tys. mieszkań zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem. Dzięki bogatej ofercie i zaufaniu, jakim cieszą się obie firmy ubiegły rok zakończył się z doskonałymi wynikami sprzedaży. Echo Investment sprzedało 1680 lokali w projektach z mieszkaniami na sprzedaż, z czego 406 w samym czwartym kwartale. Ponadto deweloper zakontraktował i rozpoczął budowę 1497 lokali na wynajem dla Resi4Rent, firmy z sektora PRS, w której Echo Investment ma 30 proc. udziałów. Natomiast sprzedawcy Archicomu w całym 2021 r. podpisali z klientami 1275 umów, z czego 227 w czwartym kwartale.

– Przez ostatnie pięć lat z pozycji firmy sprzedającej około 300 mieszkań rocznie, poprzez wzrost organiczny i zakup Archicomu, nasza Grupa weszła do grona największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Na tym jednak nie kończą się nasze ambicje. Chcemy wykorzystać sprzyjające warunki i zdobywać coraz większą część rynku mieszkaniowego przy jednoczesnym zwiększaniu marży. Jesteśmy do tego przygotowani. Bank ziemi obu spółek z przeznaczeniem na projekty mieszkaniowe pozwala na wybudowanie około 15 tys. lokali w nadchodzących latach. Mamy najlepszych specjalistów, wieloletnie doświadczenie, a także doskonałą markę. Jesteśmy przekonani, że ta sytuacja w nadchodzących kwartałach przełoży się na wzrost skali i wyższą opłacalność naszych projektów – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od początku 2021 r. Echo Investment ukończyło budowę ośmiu projektów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Krakowie. Dzięki temu możliwe było przekazanie klientom 1622 lokali, z czego 1006 w samym czwartym kwartale. Do skonsolidowanego wyniku grupy Echo Investment za 2021 r. wliczone zostanie także blisko 1100 mieszkań przekazanych klientom Archicomu. Dodatkowo Echo Investment przekazało Resi4Rent trzy zrealizowane projekty, co powiększyło ofertę platformy PRS o 834 lokale.

Uwzględniając segment mieszkań na wynajem, w 2021 r. Grupa Echo Investment przekazała najwięcej lokali w Polsce. Resi4Rent ma obecnie 2,3 tys. gotowych mieszkań na wynajem oraz kolejne 6 tys. w budowie i przygotowaniu. Na koniec 2022 r. Resi4Rent będzie wynajmowało 3,7 tys. gotowych mieszkań. Do końca 2024 r. firma będzie miała 10 tys. mieszkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych