RED Real Estate Development: Klienci wybierają mieszkania premium

Kończący się rok pokazał ważną tendencję na rynku. – Polacy coraz chętniej decydowali się na nieruchomości w segmencie premium - o najważniejszych wydarzeniach na rynku i nowych inwestycjach firmy mówi Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development.

Autor: HouseMarket.pl 27 grudnia 2016 13:14

Według dewelopera 2016 rok minął pod znakiem rekordowej popularności rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” (MDM). Tegoroczne środki zostały wykorzystane w zaledwie 3,5 miesiąca.

- Zainteresowanie było tak duże, że już w lipcu wstrzymano dopłaty na zakup nieruchomości w 2017 roku. Mimo tego nadal można kupić lokale z dofinansowaniem w ramach MDM w naszych inwestycjach Alpha Park w Warszawie i Red Park w Poznaniu. Warto podkreślić, że zainteresowani zakupem mieszkania z dopłatą powinni się pospieszyć – budżet jest ograniczony - mówi Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2016 roku zwiększył się również wkład własny wymagany przez banki udzielające kredytów – z 10 proc. do 15 proc. - W związku z tym, że nie wpłynęło to w znaczący sposób na zainteresowanie zakupem mieszkania rynek, dalej dynamicznie się rozwijał - uważa dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, tylko od stycznia do października 2016 roku oddano do użytku 127 tys. lokali, czyli o 9,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Kończący się rok pokazał jeszcze jedną ważną tendencję na rynku. – Polacy coraz chętniej decydowali się na nieruchomości w segmencie premium, takie jak apartamenty w naszej inwestycji Nowa Papiernia Ultra Nova we Wrocławiu - zauważa Teresa Witkowska.

W sumie w 2016 roku na dobra i usługi luksusowe Polacy wydali 16,4 mld zł, co oznacza aż 15-proc. wzrost w porównaniu z 2015 rokiem. Co więcej, jak wynika z szacunków firmy KPMG, trend wzrostowy najprawdopodobniej utrzyma się w latach 2016-2020, a średnie tempo wzrostu w segmencie nieruchomości luksusowych w tym czasie powinno wynieść około 5 proc. rocznie.

Będą nowe inwestycje

- W 2016 roku ruszyliśmy z budową i sprzedażą aż 182 mieszkań w dwóch budynkach ekologicznego osiedla Alpha Park w Warszawie. Nasi klienci mogą zamieszkać w 1-, 2-, 3- lub 4-pokojowym lokalu o powierzchni od 31 do 80 mkw., z przestronnym balkonem, tarasem lub ogródkiem. Nowością są łazienki z oknami - mówi szefowa sprzedaży RED Real Estate Development. - Rozpoczęliśmy także realizację i sprzedaż Ultra Novej - drugiego etapu cieszącej się dużą popularnością Nowej Papierni we Wrocławiu, gdzie wybudujemy w sumie 156 wysokich soft loftów i apartamentów. Wszystkie będą miały balkony, tarasy lub zielone ogródki. Realizowany przez nas projekt wyróżnia oferta spersonalizowanych apartamentów. Mieszkańcy sami, we współpracy ze stylistą wnętrz, wybierają unikatowy styl wykończenia spośród kilkunastu wariantów. Wszystko w cenie mieszkania. W stolicy Dolnego Śląska realizujemy jeszcze 15 mieszkań typu studio w zrekonstruowanej Kamienicy Pod Pelikanem. Kamienica będzie miała nowoczesny, ale przy tym kameralny charakter.

W Poznaniu firma zakończyła budowę drugiego etapu osiedla Red Park na Dębcu. Powstało tu 135 lokali 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowych o powierzchni od 34 do 102 mkw. Inwestycja ma pozwolenie na użytkowanie, aktualnie trwają odbiory mieszkań.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych