Rekordowe pierwsze półrocze Marvipol Development

Marvipol Development zakończył I półrocze 2021 r. z 75,3 mln zł skonsolidowanych przychodów (41% wzrost rdr.), wypracowując 34,7 mln zł zysku operacyjnego (11,3 mln zł EBIT rok wcześniej) oraz 29,1 mln zł zysku netto (17,4 mln zł w I półroczu 2020 r.).

Autor: Housemarket.pl 27 sierpnia 2021 10:06

- Biorąc pod uwagę osiągnięty zysk operacyjny i netto, mamy za sobą najlepszą pierwszą połowę roku w dotychczasowej historii Grupy Marvipol. Kluczowy wpływ na osiągnięcie przez Grupę rekordowych zysków mają zawarte w minionych miesiącach umowy sprzedaży (przedwstępne i ostateczne) czterech projektów magazynowych. Wierzę, że również w drugiej połowie roku Marvipol Development S.A. dostarczy Akcjonariuszom wielu powodów do inwestycyjnej satysfakcji – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol Development S.A.

Segment deweloperski Grupy zakończył I półrocze br. z 41% wzrostem przychodów, do 75,3 mln zł oraz z 6 mln zł zysku netto. Wartość sprzedanych, a nieprzekazanych lokali mieszkalnych i usługowych na koniec czerwca br. wzrosła do ponad 738 mln zł. 2021 rok jest kolejnym okresem znaczących inwestycji w rozwój segmentu deweloperskiego Grupy. Od początku roku Grupa przeznaczyła ponad 138 mln zł na zakupy gruntów o potencjale ponad 50 tys. m² powierzchni użytkowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych