Rekordowy rok Bouygues Immobilier

1200 mieszkań. Siedem inwestycji oddanych w trzech miastach. Debiut w Gdańsku. Jubileusz 20-lecia. Rebranding. 2021 rok francuski deweloper Bouygues Immobilier może zaliczyć do niezwykle udanych.

Autor: housemarket.pl 16 lutego 2022 16:10

  • Bouygues Immobilier w ostatnich 12 miesiącach oddał rekordową liczbę mieszkań o łącznej wartości 520 mln zł.
  • Deweloper oddał do użytku siedem inwestycji w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.
  • W 2021 roku deweloper przeszedł rebranding – zmieniła się kolorystyka w logo oraz motto.
  • W nadchodzących miesiącach deweloper konsekwentnie zamierza realizować kolejne projekty inwestycyjne w Warszawie, Wrocławiu oraz Poznaniu.

Warszawa, Wrocław, Poznań i aż 1200 mieszkań oddanych do użytkowania nowym lokatorom w siedmiu inwestycjach. Bouygues Immobilier, francuski deweloper, zakończył 2021 rok z rekordowymi wynikami i 100-procentową realizacją planów sprzedażowych.

- Wykorzystaliśmy ostatni rok najlepiej, jak tylko potrafiliśmy i obecnie widzimy tego efekty. Osiągnęliśmy wszystkie zakładane cele i możemy pochwalić się rekordową liczbą oddanych mieszkań. To był naprawdę bardzo dobry rok. Nie spoczywamy jednak na laurach, ale pracujemy dalej i realizujemy kolejne projekty – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: ODŚWIEZONE LOGO I NOWA STRATEGIA BOUYGUES IMMOBILIER W NOWEJ ODSŁONIE 

Jego zdaniem wpływ na dobrą passę sprzedażową miała również sytuacja gospodarcza – zwiększony popyt na mieszkania, będący odreagowaniem po pandemii, a także niski poziom stóp procentowych w połączeniu z relatywnie wysoką inflacją sprzyjający inwestowaniu w nieruchomości.

Rekordowy rok

W zeszłym roku Bouygues Immobilier Polska oddał do użytku siedem inwestycji w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Należą do nich: Forêt, Villa de Charme, Orso, Wileńska Express, Vitalité, Zajezdnia Wrocław i Soleil de Malta. Są wśród nich projekty bardzo kameralne, w których znajduje się niespełna 100 mieszkań lub domów, jak Villa de Charme, Vitalité, Forêt czy osiedle Orso, ale także i większe inwestycje, takie jak Wileńska Express, gdzie powstało ponad 300 lokali.

- Wśród zrealizowanych projektów warto zwrócić uwagę na inwestycję na wrocławskim Nadodrzu – Zajezdnia Wrocław. To szczególny budynek, w pobliżu zajezdni tramwajowej, który wpasowaliśmy w historyczną tkankę dzielnicy, tworząc nową jakość architektury. Oddaliśmy tam do użytku prawie 200 mieszkań – mówi Pierre-Vincent Pasquet.

2021 rok to nie tylko inwestycje oddane, ale także ogłoszenie nowych, m.in. nowoczesnej i eleganckiej Novélii Bemowo z 89 mieszkaniami w Warszawie, czteropiętrowego budynku Le Vert na wrocławskich Pilczycach czy też reprezentacyjny Vilda Moderne, inwestycji z segmentu premium z 129 mieszkaniami.

Bouygues Immobilier Polska zadebiutował również w Trójmieście, gdzie ogłosił nową inwestycję. W pobliżu basenu portowego deweloper wybuduje 77 komfortowych apartamentów z ogródkami, balkonami i przestronnymi tarasami na ostatnich piętrach. Wyróżnikiem inwestycji są wnętrza inspirowane stylem ostatniego polskiego transatlantyku TSS Batory, a także rozwiązania z zakresu ekologii, tj. panele fotowoltaiczne, system retencji wody opadowej czy nawiewniki antysmogowe w oknach.

- Chcieliśmy przywitać się z Gdynią w szczególny sposób. Cenimy to miasto i mamy duży szacunek do historii tego miejsca. Zamierzamy to podkreślić nie tylko we wnętrzach Żeromskiego 7, ale również na zewnątrz budynku. Na jednej ze ścian naszej inwestycji pojawi się mural zainspirowany transatlantykiem TSS Stefan Batory – mówi Pierre-Vincent Pasquet.

W 2021 roku deweloper przeszedł rebranding – zmieniła się kolorystyka w logo oraz motto. „Tu zaczyna się życie” – pod takim hasłem Bouygues Immobilier zamierza teraz projektować i budować. Co to oznacza?

- Deklarujemy, że naszym celem jest przede wszystkim tworzenie miejsc przyjaznych do życia. Mam tu na myśli nie tylko zrównoważone budownictwo z pełną infrastrukturą, ale także otoczenie, które sprzyja nawiązywaniu nowych relacji sąsiedzkich i większej aktywności na świeżym powietrzu – mówi Pierre-Vincent Pasquet.

Plany na 2022

W nadchodzących miesiącach deweloper konsekwentnie zamierza realizować kolejne projekty inwestycyjne w Warszawie, Wrocławiu oraz Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska zapewnia, że jest również przygotowany na dynamiczną sytuację na rynku nieruchomości spowodowaną inflacją, wzrostem stóp procentowych, rosnącymi cenami surowców czy wejściem w życie nowelizacji ustawy deweloperskiej.

- Za nami stoi 66 lat doświadczenia. Wiemy, jak zachować stabilność przede wszystkim dzięki naszej strategii, ale również projektom, które mamy w naszym banku ziemi. W 2022 roku będziemy stale zwiększać liczbę sprzedanych mieszkań – mówi Pierre-Vincent Pasquet.

Bouygues Immobilier ma ambitne plany na przyszłość i chce odgrywać jedną z kluczowych ról na polskim rynku nieruchomości. Deweloper postawił realizować ten cel krok po kroku, umacniając swoją pozycję w miastach, w których jest już zadomowiony, a także inwestować w nowych.

- Projekty jeszcze bardziej ekologiczne i innowacyjne to nasz priorytet. Tworzymy przestrzenie przyjazne do życia, gdzie ludzie mogą nie tylko mieszkać, ale po prostu żyć – spotykając się i spędzając wolny czas – podkreśla Pierre-Vincent Pasquet.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych