Rekordowy rok Bouygues Immobilier w Polsce

Ponad 1100 sprzedanych mieszkań, 14 inwestycji w toku i dynamiczny rozwój na nowych rynkach lokalnych. Jakie są prognozy dewelopera dla polskiego rynku mieszkaniowego?

Autor: HouseMarket.pl 29 grudnia 2016 13:10

Dla Bouygues Immobilier Polska rok 2016 jest rekordowy. W Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu deweloper sprzedał łącznie ponad 1100 lokali. Jakie mieszkania cieszą się największym zainteresowaniem kupujących?

– Niezmiennie lokale dwupokojowe o powierzchni ok. 43 mkw., z aneksem kuchennym. Udział takich mieszkań w naszej sprzedaży sięgnął 42 proc. - mówi Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Warto tu dodać, że wśród kupujących znaczną część, ponad 22 proc. stanowią klienci inwestycyjni.

– Wynika to z faktu, że wynajem dwupokojowego mieszkania może zagwarantować bezpieczną, stabilną stopę zwrotu na poziomie 5 proc. – 6proc. netto – dodaje Krzysztof Foder.

 Cztery największe miasta w Polsce

Bouygues Immobilier Polska realizuje obecnie 14 inwestycji, w tym 10 w Warszawie. Jakie są prognozy dewelopera dla rynku warszawskiego?

– Od 2010 każdy kolejny rok przynosi wzrost sprzedaży. W tym roku wyniesie on 14 proc. Wszystko wskazuje na to, że ten trend się utrzyma. Według naszych prognoz, w 2017 roku średnia cena za jeden mkw. będzie oscylowała w przedziale 7900-8000 zł, czyli pozostanie na poziomie zbliżonym do obecnego – mówi Krzysztof Foder.

Na rynku warszawskim Bouygues Immobilier Polska jest jednym z największych graczy, zajmując trzecie miejsce pod względem sprzedaży. Teraz dynamicznie rozwija się również w innych polskich metropoliach. W tym roku zakończył swoją pierwszą inwestycję w stolicy Dolnego Śląska (Wyspiańskiego 11) i już rozpoczął dwie kolejne – Belleville i Villa Alouette. W 2016 roku rozpoczął również pierwszą realizację w Poznaniu, a także otworzył biuro operacyjne w Krakowie (komercjalizację pierwszej inwestycji w tym mieście rozpocznie prawdopodobnie w 2018 roku).

– Systematycznie realizujemy strategię rozwoju firmy. Docelowo chcemy być obecni w 6-7 największych polskich metropoliach, zajmując na lokalnych rynkach pozycję podobną do tej, którą zdobyliśmy w Warszawie – podkreśla Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Jak będzie się rozwijał polski rynek mieszkaniowy?

Warunki makroekonomiczne, w tym niskie bezrobocie, rosnące zarobki i popyt ze strony inwestorów, sprzyjają dynamicznemu rozwojowi branży deweloperskiej w Polsce.

– Na tysiąc mieszkańców przypadają w Polsce 363 mieszkania, podczas gdy średnia dla krajów Unii Europejskiej to 435 lokali. Te liczby pokazują skalę deficytu, a jednocześnie potencjał polskiego rynku – podkreśla Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Bardzo wysoki popyt na rynku nieruchomości powoduje, że deweloperzy intensywnie nabywają nowe tereny pod inwestycje. Jakie może mieć to znaczenie dla przyszłości rynku?

– W tej chwili toczy się zacięta rywalizacja o lokalizacje, więc podaż powinna nadal być dosyć wysoka, przynajmniej tak długo, jak utrzyma się zapotrzebowanie. Dodam przy tym, że koniunktura sprzyja procesowi konsolidacji polskiego rynku, który nadal jest dość mocno rozdrobniony – podsumowuje Bruno Le Corre.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych