Rewelacyjny 2021 w ACCIONA

Ukończenie i oddanie do użytku kolejnych inwestycji, ekspansja na nowe rynki w Polsce oraz międzynarodowe wyróżnienie w obszarze diversity & inclusion - deweloper ACCIONA ma za sobą niezwykle udany rok. O realizacji założonych celów i planach na nadchodzące 12 miesięcy opowiada Katarzyna Unold, dyrektor zarządzająca ACCIONA.

Autor: housemarket.pl 27 grudnia 2021 11:41

2021 rok nad Wisłą upływał pod znakiem niepewności ekonomicznej wywołanej pandemią oraz szybującej inflacji. Wiele osób w tym czasie zdecydowało się na zmianę mieszkania, zakup własnego lokum lub też podjęło działania mające na celu zabezpieczenie oszczędności w gotówce czy na lokatach.

- W minionym roku wielu Polaków postawiło na zakup mieszkania, co niewątpliwie sprzyjało dobrej koniunkturze w branży deweloperskiej. Nieruchomości wciąż stanowią jeden ze skuteczniejszych sposobów na ochronę kapitału przed spadkiem wartości pieniądza. Natomiast mimo iż obserwowaliśmy znaczący wzrost zainteresowania zakupem u tzw. klientów gotówkowych, wciąż największą grupę kupujących stanowiły osoby, które przy zakupie mieszkania wspierały się kredytem hipotecznym. Pozwala to przypuszczać, że w znacznej mierze były to transakcje kupna mieszkania na własne potrzeby. Badania pokazują bowiem, że Polacy nie zmienili swojego podejścia do własności i mimo rosnących cen za metr kwadratowy, wciąż chcą mieszkać „na swoim”. Dodatkowo w obliczu ostatniego roku oraz pandemii część z nas po prostu zdecydowała się czy to na zakup własnego mieszkania, czy też na zmianę obecnego mieszkania na takie, które sprosta naszym potrzebom np. większe mieszkanie lub mieszkanie z ogrodem - tłumaczy Katarzyna Unold.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ukończenie AR4 i U-City Residence

W 2021 roku ACCIONA ukończyła w Warszawie dwie kolejne inwestycje. AR4, zlokalizowana w samym centrum Miasteczka Wilanów, to już szósta inwestycja dewelopera w tej części Warszawy. W budynku mieści się 116 mieszkań oraz 10 usytuowanych na parterze lokali usługowych. I jak przystało na ACCIONA to nowoczesna i funkcjonalna architektura o kameralnym charakterze z dużymi oknami w otoczeniu zieleni. Budynek posiada pięć kondygnacji wraz z parterem oraz jedną kondygnację podziemną. Jego mieszkańcy mają do dyspozycji całodobową ochronę, plac zabaw, klub mieszkańca, monitoring, usługi w budynku, windę, rowerownię, wózkownie oraz dziedziniec. W sierpniu 2021 roku inwestycja otrzymała pozwolenie na użytkowanie, a jej generalnym wykonawcą był Mostostal Warszawa.

Zaledwie miesiąc później pozwolenie na użytkowanie otrzymała również kolejna realizowana przez ACCIONA inwestycja w Warszawie – U-City Residence. Osiedle zlokalizowane jest w willowej części dzielnicy Warszawa Ursus – Gołąbki i mieści się przy ulicy Henryka Brodatego. Budowa rozpoczęła się w lutym 2020 roku. Powstało tam 6 wielorodzinnych, wolnostojących budynków o niskiej zabudowie, liczących łącznie 171 mieszkań. To, co szczególnie wyróżnia tę inwestycję to sielankowy charakter zarówno osiedla jak i okolicy.

CZYTAJ TEŻ: ACCIONA ZA NIESTANDARDOWYM SPOSOBEM PROWADZENIA BIZNESU 

Rozwój i ekspansja na nowe rynki w Polsce

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych