Rewitalizacja mieszkań Górnego Śląska przez crowdfunding

Grupa Mzuri uruchomiła nabór inwestorów do spółki crowdfundingowej Mzuri CFI Śląsk sp. z o.o. – już ósmej spółki inwestowania grupowego utworzonej przez Grupę Mzuri. Do 12 sierpnia 2018 r. każda osoba może wziąć udział w rewitalizacji Górnego Śląska zostając udziałowcem spółki – warunkiem jest wniesienie kapitału w wysokości 10 tys.zł. Aglomeracja górnośląska może zyskać nową, społeczną platformę, która przyczyni się do rewitalizacji lokalnych kamienic.

Autor: HouseMarket.pl 16 lipca 2018 10:48

Misją Mzuri CFI Śląsk jest rewitalizacja górnośląskiej tkanki mieszkalnej. W tym celu spółka będzie nabywała wynajęte kamienice wymagające modernizacji. Obejmie ona remont części wspólnych budynków oraz podniesienie standardu budynków i mieszkań w zakresie m.in.: konwersji ogrzewania na źródła niskoemisyjne, termomodernizacji, wyposażenia mieszkań w łazienki oraz kuchnie, czy nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowego. Dochody z wynajmu części z posiadanych budynków w ramach portfela spółki lub sprzedaży indywidualnych mieszkań pozwolą na pozyskanie dodatkowego finansowania na kontynuowanie powyższych inwestycji, jak i na wypłatę dywidendy dla inwestorów. 

– Mzuri CFI Śląsk 24 lipca br. podpisze umowę przedwstępną dotyczącą zakupu za ok. 5 mln zł atrakcyjnej kamienicy w ścisłym centrum Katowic. Zakończyliśmy już proces weryfikacji nieruchomości (due diligence) i negocjacji handlowych – komentuje Jan Dziekoński, członek zarządu Mzuri CFI Śląsk, sam pochodzący ze Śląska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oczekiwany, regularny zwrot z kapitału inwestorów powinien wynieść przeciętnie ok. 7 proc. rocznie. Co więcej, inwestor może liczyć także na wzrost wartości udziałów spółki.

– Ufam, że atrakcyjny zwrot z inwestycji, jakiego się spodziewamy dzięki naszej znajomości inwestycji w mieszkania na wynajem i zarządzania najmem, w połączeniu z bezpieczeństem i wiarygodnością Grupy Mzuri, pozwolą nam znacząco zwiększyć poziom 25 mln zł, jakie dotychczas powierzyli nam inwestorzy – dodaje Artur Kaźmierczak, prezes zarządu Mzuri CFI Śląsk i Partner Współzarządzający Grupą Mzuri. 

Zapisy na udziały są prowadzone przez internet, zgodnie z najnowszymi trendami w obszarze crowdfundingu. 

Grupa Mzuri powstała w 2010 r. Mzuri jest największą w Polsce firmą zarządzającą wynajmem mieszkań, obsługującą 4 tys. mieszkań w ponad 30 miastach kraju. Na terenie aglomeracji górnośląskiej firma zarządza ok. 500 mieszkaniami i zatrudnia ok. 10 specjalistów.

Mzuri CFI (CrowdFunding Investing) jest formułą inwestowania grupowego w nieruchomości na wynajem grupy Mzuri funkcjonującą od 2014 roku. Dzięki unikalnej strukturze dowolne osoby prywatne mają możliwość zainwestowania w wynajem mieszkań lub remonty kamienic inwestując 10 tys. złotych lub więcej. Dotychczas różne spółki Mzuri CFI zebrały kapitał o wartości ponad 25 mln złotych od kilkuset inwestorów, które zostały zainwestowane w remont i wynajem ok. 10 kamienic oraz kilkudziesięciu mieszkań. Mzuri CFI 1 i Mzuri CFI 2 wypłaciły dotychczas swoim inwestorom ponad 1 mln zł zysku. Pozostałe spółki są wciąż w okresie inwestycyjnym.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

MULTIMEDIA

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych