Rewitalizacja w nowoczesnym wydaniu. Lokum Deweloper planuje mieszkania na wrocławskiej Starówce

Lokum Deweloper kupił 1,25 ha pod osiedle na wrocławskim Starym Mieście. Firma planuje połączyć rewitalizację zabytkowych budynków z nowoczesną architekturą.

Autor: HouseMarket.pl 03 sierpnia 2016 11:40

Grupa Lokum Deweloper sfinalizowała zakup nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 1,25 ha przy ul. J. Poniatowskiego, Bolesława Prusa oraz Jedności Narodowej na wrocławskim Starym Mieście. Na nowym gruncie firma zamierza zrealizować osiedle o podwyższonym standardzie z 280 lokalami.

W kwietniu br. grupa informowała o wygraniu przetargu ogłoszonego przez wrocławski Uniwersytet Medyczny na zakup działki za 13,4 mln zł. Finalizacja transakcji była możliwa po uzyskaniu zgody ministra skarbu państwa na transakcję oraz rezygnacji gminy Wrocław z prawa pierwokupu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Nabyliśmy grunt, który wzbogaca nasz bank ziemi we Wrocławiu w obrębie Starego Miasta. Łącznie, w realizacji, w projektowaniu i w przygotowaniu znajduje się blisko 2 tys. lokali w ścisłym centrum Wrocławia - mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

Inwestycja przy ul. Poniatowskiego i Prusa będzie umiejętnym połączeniem rewitalizacji zabytkowych budynków z nowoczesną architekturą.

- Zgodnie z filozofią spółki postawiliśmy na prestiżową lokalizację. Stare Miasto, bliska odległość do Rynku oraz sąsiedztwo turystycznej trasy spacerowej na Ostrów Tumski, najstarszej zabytkowej części Wrocławia – takie położenie naszego projektu jest gwarancją dostępu do dobrej komunikacji i infrastruktury miejskiej, zapewnia bliskość instytucji kultury i nauki, a także centrów biznesowych i handlowych. Inwestycje o takich parametrach cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Klientów – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

Na zakupionym gruncie Lokum Deweloper planuje realizację osiedla wielorodzinnego o podwyższonym standardzie. W ramach przedsięwzięcia zrewitalizowane zostaną wszystkie zabytkowe budynki na terenie nieruchomości.

W części tej znajdzie się 100 lokali oraz lokale usługowe. Ponadto w nowym budynku powstanie 180 lokali. Obecnie trwają prace projektowe i przygotowawcze. Realizacja inwestycji i sprzedaż rozpoczną się w pierwszym kwartale 2017 r.

Zakup nieruchomości we Wrocławiu został sfinansowany ze środków własnych oraz z instrumentów dłużnych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych