Robert Stachowiak, SGI: Pandemia nas nie zatrzymała. Szukamy działek na Pradze, Bielanach i WilanowieMarta Rogacewicz - 28 października 2020 17:05


Robert Stachowiak, prezes zarządu SGI zapewnia, że mimo iż klienci są ostrożniejsi w trakcie pandemii, to firma nie rezygnuje z nowych projektów. SGI planuje nie tylko nowe projekty mieszkaniowe, ale działa również na rynku handlowym.

Realizują Państwo inwestycję w domy jednorodzinne na Mokotowie – Ustronie Mokotów. Czy widać zwiększone zainteresowanie tą inwestycją od początku pandemii? 

Pandemia wpłynęła na pewne zmiany w wyborach osób decydujących się na zakup mieszkania. Lockdown spowodował wzrost zainteresowania mieszkaniami, które posiadają ogródki. Przewidujemy, że ten trend się utrzyma. Z powodu przejścia wielu osób na pracę zdalną i braku jasno określonej daty powrotu do biur, klienci będą poszukiwali bardziej przestronnych mieszkań z możliwością zaaranżowania miejsca do pracy. Nasza inwestycja Ustronie Mokotów idealnie się wpisuje w te oczekiwania. Domy posiadają ogródki o wielkości minimum 100 mkw., ale także większe powierzchnie mieszkalne, dzięki czemu możliwe jest wydzielenie pokoju na gabinet do pracy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Ustronie Mokotów wyróżnia się także wysokim standardem wykończenia, który obejmuje między innymi ogrzewanie podłogowe, rekuperację, przygotowaną instalację do montażu klimatyzacji, system inteligentnego domu KNX firmy ABB oraz zewnętrzne żaluzje. Ponadto, w każdym domu zainstalowany będzie system alarmowy i monitoring.

 Projekt od momentu wejścia do sprzedaży cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory sprzedaliśmy 40 proc. domów, a dodatkowo 10 proc. mamy w rezerwacji.

Czy pandemia zmusiła Państwa do weryfikacji nowych projektów? Jak ocenia Pan sytuację na rynku?

Pandemia nie wpłynęła na spadek zainteresowania naszymi projektami. Niepewna sytuacja gospodarcza, z jaką przyszło nam się mierzyć, skłania ludzi do ostrożności przy podejmowaniu decyzji o zakupie własnego M. Problemy z jakimi zaczęli spotykać się klienci np. w związku z uzyskaniem kredytu, wpłynęły na wydłużanie się procesów finalizacji transakcji, jednak sama płynność działań została zachowana. Plany związane ze startem kolejnych realizacji SGI nie uległy zmianom, wszystko idzie zgodnie z założonym harmonogramem. Ponadto, firma dalej rozwija się na rynku nieruchomości i stale poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji pod inwestycje mieszkaniowe i biurowe.

Państwa ostatnie projekty w Warszawie realizowane są głównie na Mokotowie. Co powoduje, że ta dzielnica jest dla Państwa tak atrakcyjna inwestycyjnie?

W warszawskich Siekierkach od początku widzieliśmy duży potencjał. Lokalizacja jest zdecydowanym atutem tej dzielnicy. Jest to doskonałe miejsce do zamieszkania dla osób, które cenią sobie ciszę i zielone okolice, w niedużej odległości od tętniącego życiem serca miasta. To także świetne miejsce dla osób lubiących aktywność fizyczną. Tereny zielone i dzikie ścieżki rowerowe zachęcają do biegania czy jazdy na rowerze. Te aspekty nabierają na znaczeniu szczególnie teraz, w czasie epidemii, kiedy inne formy aktywności są ograniczone, np. zamknięte siłownie.

Jakie nowe projekty planuje rozpocząć SGI w najbliższych miesiącach? 

W najbliższym półroczu planujemy rozpoczęcie budowy dwóch nowych projektów mieszkaniowych na wspomnianym już warszawskim Mokotowie. Pierwszy etap dostarczy łącznie 150 lokali. Ponadto, ruszymy z realizacją 200 mieszkań w Łodzi oraz inwestycją handlową w Koszalinie, gdzie we współpracy z Acteeum Group, Leroy Merlin i Agata Meble budujemy centrum handlowe.

 Ponadto, jesteśmy na końcowym etapie zakupu działek pod nowe projekty mieszkaniowe na warszawskiej Pradze, Bielanach oraz w Wilanowie. We wrześniu zabezpieczyliśmy nieruchomość pod około 80 apartamentów w atrakcyjnej lokalizacji na Górnym Mokotowie.

 W ramach SGI rozwijamy także segment finansowania inwestycji zewnętrznych podmiotów oraz inwestycji kapitałowych. To kolejne potwierdzenie dobrej kondycji spółki.