Robyg coraz bliżej realizacji planu

W trzecim kwartale 2016 roku deweloper wprowadził do sprzedaży około 700 lokali w Warszawie i Gdańsku. Wśród nich znalazły się kolejne etapy popularnych osiedli w Warszawie: Green Mokotów, Stacja Nowy Ursus oraz Osiedle Kameralne.

Autor: HouseMarket.pl 06 października 2016 10:13

W trzecim kwartale 2016 roku grupa Robyg zakontraktowała 736 lokali netto - po uwzględnieniu rezygnacji. Natomiast narastająco po trzech kwartałach osiągnęła sprzedaż na poziomie 2111 lokali, co oznacza wzrost o 19 proc. wobec analogicznego okresu 2015 roku.

Zarząd spółki dąży do realizacji planu, który zakłada osiągnięcie sprzedaży w wysokości 2600 lokali netto w całym 2016 roku. W tym celu w ramach przyjętej strategii spółka aktywnie uzupełnia bank ziemi – do tej pory w 2016 firma nabyła nowe tereny w Gdańsku i Warszawie za kwotę ponad 136 mln zł – o łącznej powierzchni ok. 12,9 ha.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Grupa Robyg po raz kolejny odnotowała wysokie wyniki kontraktacji. Spółka regularnie wykazuje wzrostową tendencję sprzedaży, co jest możliwe z uwagi na fakt, że mieszkania, które Robyg posiada w ofercie nie tylko znajdują się w dogodnych lokalizacjach, ale także spełniają wszystkie wymagania klientów pod względem jakości – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga. W trzecim kwartale 2016 roku deweloper wprowadził do sprzedaży około 700 lokali w Warszawie i Gdańsku. Wśród nich znalazły się kolejne etapy popularnych osiedli w Warszawie: Green Mokotów, Stacja Nowy Ursus oraz Osiedle Kameralne.

- Przyjęty przez zarząd plan, który zakłada sprzedaż 2600 lokali w roku 2016 – przy zachowaniu dotychczasowej dynamiki ogólnoekonomicznej – jest realny do wykonania dzięki trafnemu dopasowaniu inwestycji do rynkowych oczekiwań – dodał Oscar Kazanelson.

W 2015 i 2016 roku grupa tej pory nabyła lub podpisała umowy przedwstępne nabycia w Warszawie i Gdańsku terenów inwestycyjnych za łączną kwotę ponad 370 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych